Wiadomości z Katowic

Za nami Bieg Bohaterów 2024! [FOTORELACJA]

  • Dodano: 2024-05-01 16:00

Ponad półtora tysiąca uczestników wzięło udział w Biegu Bohaterów. To już czwarta edycja tych krótkodystansowych zawodów, którą uczczono m.in. 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Równocześnie trwał 19. Silesia Półmaraton, o którym piszemy w innym artykule.

Tłum na starcie

W zawodach, jak podaje organizator na stronie internetowej, wzięły udział 1623 osoby. Na trasę wybiegły całe rodziny, ludzie w każdym wieku, od kilkulatków, po seniorów. Dość szeroką grupę stanowiły też osoby na wózkach (część z nich samodzielnie pokonała trasę!).

Niemal każdy miał na sobie przygotowaną wcześniej niebieską, pamiątkową koszulkę. Uczestnicy półmaratonu startowali w żółtych, dzięki czemu kolorowy tłum miał na sobie równocześnie europejskie, jak i śląskie barwy, co dobrze widać w naszej relacji ze startu. 

Trasa Biegu Bohaterów Biegła przez centrum miasta

Zawody zorganizowano na dystansie ok 6 kilometrów. Start i meta umiejscowione były przy ul. Olimpijskiej, a sama trasa biegła ul. Olimpijską, al. Roździeńskiego, Dudy-Gracza, 1 Maja, Monte Cassino, Wrocławską, Ryszarda, Ścigały, Góreckiego, Dobrowolskiego i ponownie Roździeńskiego, aż w okolice MCK.

Na chodnikach stało sporo gapiów i kibiców, a na osiedlu Kukuczki były m.in. zraszacze. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również