Wiadomości z Katowic

Czysta firma, czyli o sortowaniu odpadów słów kilka

  • Dodano: 2020-12-11 06:00, aktualizacja: 2020-10-28 11:47

Utrzymanie czystości w przedsiębiorstwie jest jednym z priorytetów poprawnego działania firmy. Odbija się na jej wizerunku w oczach klientów, pracowników i inwestorów oraz świadczy o tym, jakie podejście ma właściciel do prowadzonej przez siebie działalności. W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu ładu i porządku w firmie warto zainteresować się tematem odpowiedzialności ekologicznej biznesu. W szczególności zaś kwestią, jaką jest segregowanie odpadów i działania recyklingowe.

 

Opłacalność sortowania odpadów w firmie

Przedsiębiorcy mogą sobie zadać oczywiste pytanie: dlaczego mamy inwestować w segregację odpadów, co wiąże się przecież z kosztami zakupu specjalnych pojemników? Odpowiedź jest równie oczywista – ponieważ to się opłaca. Dzięki sortowaniu odpadów zyskuje przede wszystkim firma i jej pracownicy, którzy mają dostęp do czystego i bezpiecznego środowiska pracy. Zwiększa się też ich wydajność i efektywność, na biurkach nie zalegają stare dokumenty, a zużyty sprzęt ląduje w zabezpieczonych pojemnikach. Firma dbająca o środowisko jest też lepiej odbierana przez klientów, zwłaszcza na fali powszechnego eko-trendu. Nie można zapominać o potencjalnych zyskach finansowych, między innymi ulgach w płatnościach za wywóz posegregowanych śmieci.

Pomoc w segregacji

Ułatwienie procesu sortowania odpadów w taki sposób, aby całość odbywała się w sposób funkcjonalny i płynny, można osiągnąć dzięki zastosowaniu specjalnych pojemników na śmieci. Występujące w różnych wersjach idealnie sprawdzają się w każdej firmowej przestrzeni, począwszy od hali produkcyjnej, a skończywszy na eleganckich gabinetach na najwyższych piętrach. Pojemniki posiadają odpowiednie oznaczenia wizualne w formie naklejek lub kolorowych pokryw, które od razu wskazują rodzaj sortowanych odpadów. Jeśli nie chce się, aby takie kosze były widoczne, można zastosować do ich zakamuflowania szafki do segregacji odpadów dostępne w https://www.ajprodukty.pl/czystosc-i-srodowisko/segregacja-odpadow/6204205.wf. W przypadku większych przedsiębiorstw oraz firm typowo produkcyjnych, gdzie generowane odpady są bardzo liczne, trzeba będzie zainwestować też w pojemniki zewnętrzne, czyli kontenery. Pomogą one utrzymać porządek, ale i skutecznie oddzielą frakcję suchą od mokrej.

Szafki do segregacji odpadów

Skuteczne ukrywanie pojemników i koszy służących do sortowania śmieci pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu biura, poczekalni albo recepcji. Sprawdza się też w przestrzeniach pracowniczych jak stołówki i szatnie, ale najczęściej szafki do segregacji odpadów można spotkać w lokalach restauracyjnych i strefach gastronomicznych w galeriach handlowych. Szafki tego typu posiadają specjalnie wyprofilowane otwory do wrzucania odpadów – mogą być zamykane klapkami lub obudowane gumą, dzięki czemu chronią zawartość przed wysypaniem oraz niwelują brzydkie zapachy. Jako meble świetnie komponują się z otoczeniem; pasują do biurowych wnętrz i z daleka są wręcz nierozpoznawalne jako sortowniki dla odpadów. Zarówno ich czyszczenie, jak i wymiana worków są banalnie proste i intuicyjne, przez co cały proces przebiega bez żadnych problemów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.