Wiadomości z Katowic

Dlaczego warto wybierać popularne modele samochodów?

  • Dodano: 2020-10-20 11:15

Mnogość modeli samochodów sprawia, że kierowcy mogą wybierać spośród wielu aut o różnych gabarytach, mocy silnika czy też opcjach wyposażenia. Dzięki temu kupujący znajdują bez trudu samochody, które spełniają ich wszystkich potrzeby i mieszczą się w posiadanym budżecie. Kierowcy mają jednak swoje ulubione modele aut osobowych, które są kupowane znacznie częściej niż inne auta dostępne na rynku. Czy warto stawiać na najpopularniejsze auta wśród Polaków? Czy są to modele zasługujące na uwagę?


Jakie auta są najpopularniejsze w Polsce? 

Sprzedaż samochodów nowych i używanych w pierwszej połowie 2020 r. wyraźnie zmalała z powodu epidemii, jednak lista najpopularniejszych modeli aut uległa jedynie niewielkim zmianom. Baza Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców podała, że w pierwszym półroczu 2020 roku sprzedaż nowych samochodów w Polsce wyraźnie zmalała. Załamanie sprzedaży aut było zauważalne na całym świecie, gdyż epidemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na branżę motoryzacyjną. Spadek sprzedawanych egzemplarzy nie wpłynął jednak na zmianę popularności różnych marek i modeli samochodów w Polsce.

Liderem sprzedaży wśród aut osobowych w Polsce jest Toyota. Też za nią plasują się Skoda i Volkswagen. Wszystkie trzy marki są najpopularniejsze zarówno na rynku samochodów nowych, jak i używanych. Polacy stawiają na nie przede wszystkim z powodu doskonałego stosunku jakości wykonania do ceny. Na https://sprzedawacz.pl największym powodzeniem cieszą się: Toyota Corolla, Skoda Octavia, Toyota Yaris, Skoda Fabia, Dacia Duster, Toyota RAV4, Renault Clio, Toyota C-HR, Volkswagen Golf i Fiat Tipo. Wymienione modele uzyskiwały najlepsze wyniki sprzedaży w kategorii nowych samochodów. Czołówka najlepiej sprzedających się pojazdów używanych wyglądała podobnie.

Niektórzy kierowcy unikają wybierania popularnych samochodów i szukają dla siebie auta rzadziej wybieranego przez innych. Zwykle na takie rozwiązanie decydują się osoby, które potrzebują nietypowego wyposażenia pojazdu lub oczekują luksusowych udogodnień, na które nie stać przeciętnego użytkownika. Wybieranie modeli aut z wysoką sprzedażą ma jednak sporo zalet. Oto najważniejsze z nich.

Wysoka dostępność części zamiennych

Wybierając samochód używany, powinno się mieć na uwadze, że auto prędzej czy później będzie wymagało podstawowych napraw. Szybko zużywające się podzespoły powinny być wymieniane co kilka lat. W przypadku aut mających ponad 10 lat, konieczna może być nawet naprawa silnika lub jego wymiana na nowy. Taka usługa generuje spore koszty, jednak ich obniżenie jest możliwe poprzez zamontowanie w samochodzie używanych części w lepszym stanie. Podzespoły tego typu pozyskuje się z aut sprzedawanych na części (np. z powodu wgniecionej, skorodowanej karoserii). Auto na części można kupić zarówno lokalnie (np. pojazd wystawiony na osiedlu z kartką https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/osobowe/kartka-na-szybe-sprzedam-samochod-wzor-pdf.html). 

Części do samochodów używanych są łatwiej dostępne, jeżeli poszukuje się elementów do naprawy popularnego modelu auta. Producentom części zamiennych bardziej opłaca się tworzyć często kupowane podzespoły do aut takich jak Skoda Octavia czy Toyota Corolla niż wypuszczać serie części do mało popularnych samochodów. Dzięki temu koszty napraw często kupowanych pojazdów są niższe.

Liczne opinie użytkowników

W przypadku popularnych modeli samochodów znalezienie opinii na ich temat jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku rzadko kupowanych pojazdów. Najpopularniejsze samochody w Polsce mają nawet kilkaset opinii na portalach motoryzacyjnych lub sprzedażowych. Dzięki temu można dowiedzieć się więcej na temat wad i zalet konkretnego modelu, poznać jego spalanie w trasie i w mieście, a także pojawiające się problemy serwisowe. 

Użytkownicy popularnych aut dzielą się opiniami na ich temat, rzetelnie opowiadając o wszystkich kwestiach dotyczących danego pojazdu. Co ważne, chętnie kupowane samochody często są w posiadaniu przyjaciół lub znajomych z pracy. Pozwala to poznać ocenę danego pojazdu wystawioną przez zaufaną osobę, a nie jedynie przez anonimowego użytkownika w Internecie.

Auta używane w dobrych cenach

Wsród najpopularniejszych samochodów na polskim rynku dominują tańsze modele aut. Używane pojazdy są dzięki temu dostępne w przystępnych cenach. Auto w dobrym stanie technicznym kupi się już za 15-20 tysięcy złotych, jeśli tylko postawi się na samochód z listy najchętniej kupowanych w Polsce. Dodatkowo duża liczba ofert sprawia, że właściciele często decydują się na obniżenie ceny, by przyspieszyć sprzedaż pojazdu. Jednocześnie powinno się pamiętać, by nie zaniżać ceny na umowie kupna sprzedaży (wzór umowy: https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/osobowe/umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-pdf-doc.html). Taki dokument zostanie podważony przez urząd skarbowy.

Samochód dopasowany do potrzeb

Bez względu na to, jak wiele zalet posiadają popularne samochody, auto zawsze powinno odpowiadać na potrzeby danego użytkownika. Jeśli spełniają je jedynie rzadziej kupowane modele, warto na nie postawić, nawet gdy ich serwisowanie jest droższe, a opinie o danych modelach trudniejsze do znalezienia. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.