Wiadomości z Katowic

Dolegliwości XXI wieku. Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?

  • Dodano: 2019-02-06 09:15, aktualizacja: 2019-02-15 13:09

"Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz..." tak w XVI wieku pisał Jan Kochanowski. Ta prawda towarzyszy nam niezmiennie i jest coraz bardziej aktualna.

Nasze zdrowie i dobre samopoczucie, jest bezsprzecznie najważniejsze i chociaż wszyscy mamy tego świadomość, często je lekceważymy i zaniedbujemy. Żyjemy szybko, jesteśmy narażeni na stres, coraz częściej przemieszczamy się samochodami, coraz rzadziej spacerujemy. Powietrze, którym oddychamy, jest zanieczyszczone, a jedzenie, które spożywamy, ma coraz mniej wartościowe. Więcej czasu spędzamy przed ekranem komputera, coraz mniej na łonie natury. I chociaż wiemy jak ważny jest "zdrowy trybu życia", trudno nam radykalnie zmienić funkcjonowanie, tryb pracy codzienne przyzwyczajenia i obowiązki.

To wszystko sprawia, że padamy ofiarą tak zwanych schorzeń „cywilizacyjnych” - czyli po prostu tych, które wynikają z naszego rytmu życia. Schorzenia układu mięśniowego, oddechowego, zaburzenia krążenia. Skrzywienia kręgosłupa, bóle kończyn, problemy ze stawami. Nagle pojawia się moment, w którym fizjoterapeuta potrzebny jest od zaraz. Potrzebujemy pomocy, by wrócić do zdrowia i dobrego samopoczucia.  Wtedy stajemy przed dylematem. Kogo wybrać ? Czym się kierować i jaki właściwie powinien być dobry fizjoterapeuta.

„Kto pyta nie błądzi” - to podstawowa zasada, jaką powinniśmy się kierować podczas wyboru dobrego fizjoterapeuty. Opinie znajomych, czy poplecenia w rodzinie są bardzo ważne, bo najlepszym potwierdzeniem kompetencji. Nie bójmy się również poszukiwań informacji w Internecie. Wystarczy wpisać frazę „sprawdzony fizjoterapeuta”. Dzięki sprawdzonym i rzetelnym portalom takim jak "Sprawdzony Fizjoterapeuta" możemy zgłębić opinie pacjentów, znaleźć szczegółowe informacje o wykształceniu lekarzy, specjalizacjach, odbytych praktykach, czy kursach. To zdecydowanie ułatwi nam dobór odpowiedniego specjalisty.

Pamiętajmy, że zgodnie z definicją słownika języka polskiego - fizjoterapeuta to „lekarz stosujący metodę fizjoterapii”, zatem sprawdzony fizjoterapeuta, to przede wszystkim, wykwalifikowany doktor nauk medycznych. Jeśli dokucza nam bolesne schorzenie, szukajmy skutecznej pomocy u sprawdzonych fachowców.

Zanim wybierzesz się do lekarza - warto dowiedzieć się więcej, by znaleźć tego dopasowanego do naszych oczekiwań, wyspecjalizowanego w leczeniu dotyczących nas dolegliwościach. Słowem - najlepszego w swoim fachu - sprawdzonego eksperta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.