Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Doradca kredytowy czy porównywarka? Kto pomoże bardziej?

  • Dodano: 2019-03-04 13:45

Planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy? Wybór przypadkowej oferty może Cię wiele kosztować, dlatego decydujesz się porównać produkty bankowe. Warto tego dokonać przez internet czy z pomocą doradcy kredytowego? Sprawdzamy.

Polacy nie stronią od kredytów gotówkowych, dzięki którym można zrealizować plany zakupowe, pokryć nieoczekiwane wydatki czy uregulować bieżące zobowiązania. Chociaż często opiewają na niewysokie kwoty, w każdym przypadku warto porównać dostępne oferty. Banki proponują wsparcie finansowe na różnych warunkach - m.in. w kwestii maksymalnych kwot, okresu kredytowania czy wymaganych dokumentów. Wymaga to więc porównania rozwiązań, aby wybrać najtańszy i najlepszy kredyt gotówkowy.

Wsparcie doradcy kredytowego - czy to się opłaca?

O ile korzystanie z usług doradcy kredytowego w sprawie kredytów hipotecznych jest często spotykanym zjawiskiem, o tyle wsparcie eksperta w odniesieniu do kredytów gotówkowych należy do rzadkości.

Współpraca z doradcą kredytowym rozpoczyna się od określenia potrzeb i oczekiwań potencjalnego kredytobiorcy. Na tej podstawie ekspert wybiera dostępne oferty bankowe i prezentuje je. Informuje przy tym o wszystkich kosztach i jednocześnie może podpowiedzieć rozwiązanie najbardziej korzystne. 

Decydując się na taką współpracę, możesz liczyć na znaczną oszczędność czasu. Nie musisz bowiem samodzielnie zbierać danych o poszczególnych kredytach. Nigdy jednak nie masz pewności, czy doradca proponuje faktycznie najkorzystniejsze rozwiązanie czy takie, które zapewnia mu wysoką prowizję od banku. 

Porównywarka internetowa - czy warto?

Poszukując atrakcyjnych ofert kredytowych, warto skorzystać z porównywarki internetowej. To praktyczne narzędzie, dzięki któremu można nie tylko poznać poszczególne produkty bankowe, ale również je porównać. W pełnym rankingu kredytów na finanse.rankomat.pl znajdziesz informacje o wysokości raty, całkowitej kwocie zobowiązania do spłaty czy RRSO. Poznasz też wymagania banku, m.in. w zakresie koniecznych do dostarczenia dokumentów, respektowanych form zatrudnienia, co do wieku potencjalnego kredytobiorcy. 

Korzystanie z porównywarki internetowej przynosi wiele zalet:

  • oszczędność czasu - nie musisz samodzielnie porównywać ofert,
  • możliwość analizy w dowolnym terminie - nie jesteś uzależniony od godzin pracy doradcy kredytowego,
  • możliwość złożenia wniosku bezpośrednio z poziomu porównywarki.

Wsparcie doradcy kredytowego czy korzystanie z serwisu porównywarkowego ma swoje plusy. Jeżeli cenisz proste i wygodne rozwiązania, dzięki którym nie musisz wychodzić z domu, porównanie ofert bankowych przez internet jest dużo lepsze. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Leszek

    Ja osobiście polecam skorzystanie z porównywarki finansowej, szczególnie w przypadku szybkiej pożyczki. To już moja druga i wiem, że zaoszczędziłem dzięki temu mnóstwo czasu. Nie muszę chodzić po placówkach i rozmawiać z przedstawicielami, a później dowiadywać się o ukrytych kruczkach. Sam mogę porównać wszystkie oferty w ciągu 15 minut i wybrać najlepszą. W internecie jest mnóstwo porównywarek, każdy znajdzie coś dla siebie, ja mogę polecić best-money.pl, bo sprawdziłem osobiście, ale są również inne, na które warto zwrócić uwagę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.