Wiadomości z Katowic

Egipt, gdzie najlepiej? Podpowiadamy!

  • Dodano: 2023-02-27 09:00

Kto nie marzył o wyjeździe do Egiptu? Ta mistyczna kraina, jest jedną z najstarszych cywilizacji na ziemi. Z 5000-letnią historią i dwoma z siedmiu starożytnych cudów świata, Egipt oferuje możliwość przeżycia romantycznej i intrygującej przygody. Egipt to nie tylko słynne zabytki, ale również niezwykłe krajobrazy. Sahara i Nil to najważniejsze atrakcje, które warto zobaczyć. Trudno nie wspomnieć o nurkowaniu i słonecznych plażach Morza Czerwonego. W Egipcie jest wiele miejsc, które zachwycą nawet najbardziej doświadczonych podróżników. Sprawdź, gdzie najlepiej jest się wybrać.

Park Narodowy Białej Pustyni

Jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Egipcie. Jeśli wybrałeś na stronie last minute hotel w Kairze, warto zorganizować sobie wycieczkę na Białą Pustynię. Olbrzymie białe kredowe formacje skalne wyłaniają się z pustynnego krajobrazu, tworząc niesamowitą scenę. Powstałe w wyniku erozji, te sypkie kopce tworzą iluzję masywnych grzybów, orłów i indyków, a jeden z nich wygląda jak wielbłąd. Jeśli wybierzesz właściwego przewodnika, możesz rozbić obóz pod gwiazdami w otoczeniu tych niezwykłych kamieni.

Wspaniałe plaże i rafa w Sharm El Sheik

Sharm El Sheik to bardzo często wyszukiwane miasto w https://www.traveligo.pl/. Nic dziwnego, skoro znajdują się tu najpopularniejsze kurorty w Egipcie. To doskonałe miejsce do nurkowania, ale dzięki dogodnej lokalizacji jest również miejscem, w którym można przeżyć niejedną przygodę. Możesz na przykład wspiąć się na górę Synaj lub wybrać się na wycieczkę na pustynię, aby zobaczyć jeden z obozów Beduinów.

Abu Simbel

Nad jeziorem Nassera znajduje się imponująca świątynia Ramzesa II. Została zbudowana, aby pokazać potęgę Egiptu. Pierwotnie położony nad Nilem, Abu Simbel musiał zostać przeniesiony, gdy Egipcjanie opracowali projekt tamy w Asuanie. Świątynia zostałaby pochłonięta przez wodę, dlatego rząd przybył jej na ratunek. Abu Simbel zostało rozebrane kawałek po kawałku i odbudowane wysoko nad brzegiem jeziora Nassera.

Dolina Królów

To tutaj możesz odwiedzić grób króla Tutanchamona i wszystkie grobowce faraonów. Wielu turystów odwiedzających stronę https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt chce zobaczyć grób Ramzesa i wszystkich faraonów pochowanych w ekstrawaganckich grobowcach wypełnionych bogactwami i klejnotami na Zachodnim Brzegu Nilu. Nie zobaczysz dziś skarbów w tych grobowcach, ale zachwycą Cię malowidła i hieroglify na ścianach tych masywnych, wielkich jak cały dom komór. Grobowce robią wrażenie, ale sama dolina jest równie niesamowita. Zrozumiesz, dlaczego starożytni Egipcjanie wybrali to miejsce, by pochować w nim swoich najważniejszych przywódców.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.