Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Endermologia - czym jest i jakie korzyści wynikają z jej stosowania? Sprawdzamy!

  • Dodano: 2019-12-16 12:45

Pod nazwą endermologia kryje się precyzyjny masaż mechaniczny połączony z podciśnieniem. Jego zadaniem jest silne oddziaływanie na tkankę tłuszczową jak i tkankę łączną skóry. Jakie to wszystko daje efekty i komu poleca się taki zabieg?

Endermologia – efekty

Intensywne oddziaływanie na tkanki sprawia, że endermologia jest skuteczna w przypadku walki z nadmiernymi kilogramami jak i cellulitem. Podciśnienie uaktywnia, a także przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej, a także stymuluje organizm w celu produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu uzyskuje się efekt ujędrnienia, a także lepszej elastyczności skóry. Endermologia zapewnia również odmłodzenie skóry. W jaki sposób? Otóż masaż sprawia, że skóra rozciągana jest między rolkami, a to z kolei działa na fibroblasty produkujące kolagen i elastynę. Pozytywnymi rezultatami endermologii są także: redukcja cellulitu tłuszczowego, wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, poprawa elastyczności skóry, redukcja obrzęków, likwidacja cellulitu wodnego. To jednak nie wszystko. Endermologia poprawia również krążenie krwi i limfy, co ma znaczący wpływ na usuwanie toksyn z organizmu. Endermologia stosowana jest także jako metoda terapeutyczna.

Endermologia – dla kogo?

Znamy już efekty, teraz pora na wyjaśnienie dla kogo endermologia będzie zabiegiem przydatnym. Z całą pewnością powinny z niej skorzystać osoby borykające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a także te, których skóra utraciła dawną jędrność. Do gabinetów takich jak https://nowacka.com.pl/ mogą udać się również osoby mające problem z uszkodzonymi więzadłami i ścięgnami. Endermologia bowiem tak jak zostało wspomniane powyżej działa również terapeutycznie. Likwiduje obrzęki, ból szyi, pleców, stawu łokciowego, kolan, stóp i dłoni. Niestety nie jest to zabieg dla wszystkich. Unikać muszą go osoby z czynnym nowotworem, zapaleniem żył, bielactwem, chorobami krwi. Czasowo wykluczone są także kobiety w ciąży i te karmiące piersią. To bardzo ważne, by o wszystkich możliwych przeciwwskazaniach poinformować osobę wykonującą zabieg. Tylko wówczas można uniknąć komplikacji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.