Wiadomości z Katowic

Escape Room – również w wersji wirtualnej

 • Dodano: 2023-06-14 14:45, aktualizacja: 2023-06-15 08:11

Escape room cieszy się niesłabnącą popularnością już od dłuższego czasu. Tzw. ”pokoje zagadek” to zabawa polegająca na, jak sama nazwa wskazuje, rozwiązywaniu zagadek wewnątrz pomieszczenia, z którego trzeba się wydostać.

Escape room cieszy się niesłabnącą popularnością już od dłuższego czasu. Tzw. ”pokoje zagadek” to zabawa polegająca na, jak sama nazwa wskazuje, rozwiązywaniu zagadek wewnątrz pomieszczenia, z którego trzeba się wydostać. Można to zrobić tylko w jeden sposób - prawidłowo rozwiązując zagadkę. Escape roomy są dostępne w formie tradycyjnej oraz w wersji VR.

Escape roomy w Mystery Machinery

Escape Room polega na zamknięciu kilku osób - przynajmniej 2 - w pokoju, z którego można wydostać się jedynie poprzez rozwiązanie zagadki. Uczestnicy zabawy mają określony czas na wykonanie zadania. Pokoje zagadek mogą różnić się między sobą pod względem stopnia zaawansowania, ale także tematyki, w jakiej utrzymany jest dany Escape Room. W Centrum rozrywki Katowice Mystery Machinery dostępne są pokoje w stylu sierocińca jak z horroru, szpitala psychiatrycznego, więzienia, skarbca lubąŚ krasnoludzkiego browara. Escape Room Katowice jest dostępny także w wersji wirtualnej.

Co to jest arena VR?

Arena VR Katowice to obszar wirtualnej rzeczywistości, w której gracze mogą przenieść się do świata danej gry poprzez użycie specjalnych gogli - w przypadku Mystery Machinery będą to HTC Vive Focus 3. Model tych gogli charakteryzuje się:

 • wbudowanymi głośnikami 3D,
 • polem widzenia 120°,
 • możliwością dopasowania się sprzętu do głowy użytkownika,
 • rozdzielczością 5K, 
 • potężną mocą obliczeniową,
 • zaawansowanymi opcjami śledzenia,
 • wygodną konstrukcją z możliwością regulacji szerokości pomiędzy źrenicami,
 • bardzo dokładnym obrazem o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Warto pamiętać, że standardowa częstotliwość wynosi 60 Hz.

Arena VR ma do zaoferowania kilka stanowisk do gry w pojedynkę lub możliwość zabawy na terenie całej areny. Ponadto, gracze mają do wyboru trzy tryby gry: 

 • Multiplayer Free Roam - forma gry, w której gracze fizycznie poruszają się po całej arenie,
 • Multiplayer Standard - w tej formie gry gracze znajdują się na wyznaczonych stanowiskach, zaś sposób przemieszczania odbywa się przy użyciu teleportacji,
 • Single Player - gra w pojedynkę. 

Gry VR mają zróżnicowaną tematykę - mogą być przygodowe, edukacyjne, sportowe lub w stylu pokoju zagadek.

Centrum rozrywki zazwyczaj w swojej ofercie posiada kilka atrakcji - mogą to być escape roomy, gry w wirtualnej rzeczywistości, planszówki, bilard, piłkarzykiąŚ Dodatkowo, takie centra są wyposażone także w strefę gastronomiczną, zaopatrzoną w jedzenie i napoje (alkoholowe oraz takie bez alkoholu). W końcu nawet najbardziej zafascynowani rozgrywką gracze muszą znaleźć chwilę, żeby się napić i zjeść coś pysznego!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.