Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Herbata Loyd - idealna nie tylko na five o'clock

  • Dodano: 2019-08-26 10:00

Herbaty Loyd cieszą się dużą popularnością i można je kupić w wielu sklepach. Świetnie się sprawdzają o każdej porze dnia – zarówno podczas rytuału „five o’clock”, jak i rano czy późnym wieczorem.


                    

Z badań wynika, że Polacy piją herbatę dwa, a nawet trzy razy dziennie. Pijemy ją częściej niż kawę. Najczęściej sięgamy po nią rano, parząc ją w pośpiechu przed pracą. Wielu z nas wybiera herbatę LOYD, która wytwarzana jest na bazie tradycji, receptur i dostaw londyńskiej firmy Thompson Lloyd & Ewart, istniejącej od osiemnastego wieku. Znakomicie nadaje się zarówno na popołudniowe spotkanie ze znajomymi, jak i na poranek z rodziną.

Czym jest „five o’clock”?

Rytuał ten, nazywany jest również „tea time” lub „high tea”. To brytyjska tradycja picia herbaty po południu między piętnastą a siedemnastą, przede wszystkim jednak o siedemnastej - stąd nazwa „five o’clock”. Podczas tej formy podwieczorku podaje się do herbaty dodatkowo ciastka, ciasto lub kanapki.

Tradycję tę zapoczątkowała księżna Bedford, w czasach której jedzono jedynie dwa posiłki - śniadanie i późny obiad. Księżna zapoczątkowała popołudniowe picie herbaty połączone z jedzeniem lekkiego posiłku w postaci przekąski. Brytyjska arystokracja pokochała ten zwyczaj, który potem został spopularyzowany także w innych kręgach. Na Wyspach Brytyjskich do dziś w wielu domach pije się herbatę o piątej po południu. Tradycja przyjęła się także poza Wielką Brytanią, a w wielu domach praktykuje się five o'clock z herbatą LOYD.

Herbata LOYD - co mamy do wyboru?

Marka oferuje różne rodzaje herbat z wysokiej jakości liści. Do wyboru mamy herbaty czarne (w tym niezwykle cenionego Earl Greya), zielone, owocowe oraz yerba mate. Warto zwrócić uwagę na te ostatnie: Tradycyjnie yerba mate parzy się w tykwach przy użyciu wody o temperaturze około siedemdziesięciu stopni. Napar pobudza tak samo jak kawa, a przy tym wspomaga odchudzanie.

LOYD oferuje tę wyjątkową herbatę w formie torebek o kształcie piramidek, co znacznie ułatwia parzenie. Do wyboru mamy następujące cztery smaki: figa i grejpfrut, aloes, mięta i trawa cytrynowa oraz mandarynka. Te smaki czynią napar bardziej przystępnym, bo naturalna yerba mate jest stosunkowo cierpka.

Warto zatem przetestować różne smaki naparów LOYD i znaleźć dla siebie ten odpowiedni. Wybór jest ogromny, a przy tym za marką stoi dwieście lat historii produkcji herbaty - a to wiele znaczy zwłaszcza w oczach Brytyjczyków, którzy są ekspertami od herbat. Pamiętajmy, że herbata może pobudzać tak samo jak kawa, a na pewno jest mniej szkodliwa dla organizmu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.