Wiadomości z Katowic

Ile trwa pozycjonowanie strony?

  • Dodano: 2022-04-25 18:30

Jako właściciel strony internetowej, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak istotne jest, aby być widocznym w sieci. Niestety, konkurencji nie brakuje, więc ciężko jest się przebić na pierwszą podstronę Google, a tym bardziej do pierwszych wyników. Co zrobić, aby poprawić swoją widoczność? Na ratunek przychodzi pozycjonowanie strony internetowej. Tego, czym jest, dlaczego warto skorzystać z takiej usługi i ile trwa cały proces pozycjonowania, dowiesz się z treści tego artykułu.

Czym jest pozycjonowanie?

W skład pozycjonowania wchodzi szereg działań, których celem jest zwiększenie widoczności danej witryny w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Z usługi pozycjonowania strony internetowej korzystają przedsiębiorcy, którym zależy na dotarciu do jak największego grona odbiorców, a tym samym posiadaniu realnej przewagi nad konkurencją. Tego, jakie korzyści płyną z pozycjonowania swojej strony WWW, dowiesz się z dalszej treści artykułu.

Dlaczego warto pozycjonować się wysoko w Google?

Z doświadczenia można powiedzieć, że korzystając z wyszukiwarek, najczęściej klikamy w najwyżej wyświetlane witryny. Najbardziej ufamy wysoko pozycjonowanym stronom i jesteśmy pewni, że znajdziemy tam to, czego szukamy. Niestety, Twoja strona internetowa nie pojawi się tam sama z siebie. Aby do tego doszło, na Twojej stronie musi zostać wykonany szereg działań wchodzących w skład pozycjonowania. Dlaczego to takie ważne?

Kolejność wyświetlania wyników w wyszukiwarce ustalają algorytmy Google. W pierwszej kolejności, nie wliczając reklam, pojawią się strony WWW, które są przyjazne algorytmom i pasują do słów kluczowych używanych przez Internautów. Warto więc pamiętać o tym, aby nasza strona internetowa była wykonana zgodnie z wymaganiami wyszukiwarek.

Na czym polega pozycjonowanie strony?

O ile nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, pozycjonowanie strony najlepiej zlecić specjalistom SEO – najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie się współpracy z renomowaną agencją marketingową. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że już na wstępie możesz skorzystać z bezpłatnego audytu SEO, który będzie stanowił podstawę do dalszej pracy nad Twoją stroną internetową. Specjaliści powiedzą Ci bowiem, jakie błędy znajdują się na Twojej stronie WWW i jakie działania należy podjąć w ramach poprawy widoczności w sieci. Do takich działań należy między innymi:

  • optymalizacja treści na stronie

Specjaliści zadbają o to, aby teksty na Twojej stronie były wysokiej jakości, zawierały słowa kluczowe, odpowiednie nagłówki H1, H2, H3 oraz odpowiednią strukturę.

  • optymalizacja techniczna

W skład optymalizacji technicznej wchodzi między innymi dbałość o poprawną strukturę witryny, jej responsywność i poprawność przekierowań. Specjaliści wykonujący optymalizację techniczną witryny, zadbają także o zoptymalizowanie grafik oraz o to, aby nie posiadała ona żadnych technicznych błędów.

  • link building

Zadbanie o odpowiedni profil linkowy jest niezwykle istotne. Pozyskiwanie linków z wartościowych serwisów pomoże zwiększyć ruch na Twojej stronie internetowej.

Podejmując się współpracy z agencją marketingową, możesz liczyć także na inne usługi, np. przygotowanie unikalnej wizytówki w katalogach firmy oraz kompleksową obsługę Twojego profilu w Google Moja Firma i mediach społecznościowych. Dodatkowo, specjaliści zajmą się także Twoim blogiem firmowych. Wszystkie te działania wpływają pozytywnie na pozycjonowanie Twojej witryny w wynikach wyszukiwarek.

Co wpływa na czas pozycjonowania strony internetowej?

Każda strona internetowa wymaga indywidualnego podejścia w kwestii poprawy widoczności w sieci. Z racji szerokiego spektrum czynników wpływających na czas pozycjonowania strony internetowej, właściciele witryn muszą czekać przynajmniej kilka miesięcy na pierwsze rezultaty. Jakie czynniki wpływają na to, jak szybko Google wypozycjonuje Twoją stronę WWW?

  • branża i konkurencja

Branża w której działasz ma duży wpływ na to, jak szybko zyskasz wysoką pozycję w Google. Działając w branży niszowej, ze względu na niską konkurencyjność, rezultaty przyjdą znacznie szybciej, niż w nasyconych branżach, gdzie musiałbyś konkurować z liderami, którzy budują swoją pozycję na rynku od lat. Niektóre z branż wiążą się także z dużą ilością ograniczeń, np. związane z hazardem. Warto pochylić się także nad konkurencyjnością fraz. Większość firm walczy o wysoką pozycję w Google, optymalizując swoją stronę pod kątem SEO. Jeśli chcesz szybko uzyskać wysoką widoczność swojej witryny w sieci, wybieraj mniej popularne słowa kluczowe.

  • historia domeny

Duże znaczenie ma także sama domena strony internetowej, czyli unikalny adres URL witryny. Badania wskazują, że tylko 20% domen, które działają krócej niż rok, mają szansę na wysoką pozycję w Google. Domeny, które mają za sobą długą i bezproblemową historię, mają dużo większe szanse na wysokie pozycjonowanie w wyszukiwarkach.

  • wielkość strony internetowej

Wielkość strony internetowej ma również wpływ na czas pozycjonowania strony WWW. Dlaczego? Witryny o bogatej treści i rozbudowanej strukturze wymagają większego nakładu pracy pod kątem działań SEO.

Ile trwa proces pozycjonowania strony?

Proces pozycjonowania strony internetowej jest złożony i wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Nie jest to czynność jednorazowa – aby witryna była widoczna w sieci, musi być regularnie aktualizowana, a wyżej wymienione działania muszą być wykonywane regularnie, aby dana strona WWW była zgodna z wymaganiami wyszukiwarek internetowych.

Nieważne, czy Twoja witryna to sklep internetowy, prosta wizytówka czy blog. Jeśli chcesz zobaczyć poprawę widoczności w Google, musisz być cierpliwy. Nie da się bowiem jednoznacznie określić tego, kiedy pojawią się pierwsze rezultaty. Warto jednak pamiętać, że współpracując z odpowiednią grupą specjalistów, szansę na szybszą poprawę widoczności  w sieci rosną. Dlaczego? Co może zaoferować Ci agencja marketingowa WeNet?

Już na początku otrzymasz wsparcie dedykowanego opiekuna, który będzie Ci towarzyszył na każdym etapie współpracy. Opracuje on plan działania i odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania. Co więcej, zespół profesjonalistów zadba o to, aby Twoja witryna zajmowała najwyższą pozycję w Google. Podejmując się odpowiednich działań, możesz mieć pewność, że:

  • poprawisz widoczność swojej strony internetowej w Google
  • dotrzesz do szerszego grona odbiorców
  • zdobędziesz nowych klientów i poprawisz wskaźniki sprzedaży firmy

Nie zwlekaj! Już dziś wejdź na WeNet.pl i skorzystaj z bezpłatnego audytu SEO i usług pozycjonowania. Daj sobie szansę na wyższą pozycję w Google oraz większy ruch na stronie i ciesz się z nowych klientów każdego dnia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.