Wiadomości z Katowic

Jak dobrać odpowiednie zasłony do salonu?

  • Dodano: 2022-04-08 15:30

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tam przyjmuje się gości oraz wypoczywa. Większość osób spędza w nim większość swojego czasu, na przykład oglądając telewizję lub bawiąc się z dziećmi. Powinien być wobec tego odpowiednio zaaranżowany. Niezwykle ważnym elementem wystroju są zasłony, potrafiące idealnie go dopełnić lub całkowicie zepsuć. Jak więc dobrać najlepszy model?

Dobry kolor to podstawa

Jeżeli w salonie znajduje się wiele elementów ozdobnych i jest on urządzony w żywych, intensywnych kolorach, to zasłony powinny posiadać stonowaną barwę. W innym wypadku całość może się prezentować nieco chaotycznie, a nawet zbyt ekstrawagancko. Przeważnie wybiera się brąz lub biel, w zależności od tego, czy pomieszczenie jest mocno nasłonecznione. Lepiej nie decydować się na czerń, gdyż prezentuje się zbyt ponuro, zwłaszcza kiedy zasłoni się okna. Ponadto optycznie pomniejszy to pokój, co nie jest pożądanym efektem.

Właściciele minimalistycznie urządzonych salonów mają natomiast niemalże nieograniczony wybór. Jeżeli elementów dekoracyjnych jest bardzo niewiele lub nie występują w ogóle, to zasłony wręcz powinny mieć żywe, wyraziste kolory. Dobrym pomysłem będą również tkaniny z jakimś interesującym wzorem. Zbyt skromne modele sprawią, że wnętrze może się prezentować przesadnie ascetycznie, a nawet nieco nudno. Trzeba więc postarać się znaleźć równowagę.

Gdzie zakupić idealne zasłony?

Odwiedzanie sklepów stacjonarnych potrafi być dosyć męczące, zwłaszcza jeżeli trzeba do nich dojechać. Przeważnie też nie znajdują się tuż obok siebie. Nowych zasłon poszukaj przede wszystkim w sklepach internetowych - zakupy online posiadają wiele zalet, między innymi:

  • pozwalają oszczędzić cenny czas,
  • stwarzają możliwość szybkiego porównania cen w różnych punktach,
  • są wyjątkowo komfortowe, gdyż nie wymagają wychodzenia z domu,
  • umożliwiają zakup towaru znajdującego się w dowolnym miejscu,
  • ma się aż 14 dni na zwrot nietrafionego nabytku.

Często też powyżej konkretnej kwoty uzyskuje się możliwość darmowej dostawy. Niektóre strony internetowe oferują także atrakcyjne zniżki, na przykład przy zdecydowaniu się na kilka sztuk naraz lub proponują ciekawe gratisy. Nie można również nie wspomnieć, że w Internecie jest znacznie większy wybór niż w sklepach stacjonarnych. Mowa tu nie tylko o rozmaitych wzorach i kolorach, ale też materiałach. Zakupy online z pewnością usatysfakcjonują każdą osobę, która poszukuje czegoś wyjątkowego i pragnie zaskoczyć swoich gości wyjątkową aranżacją.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.