Wiadomości z Katowic

Jak przywrócić wygląd brzucha, sprzed ciąży?

  • Dodano: 2020-08-18 06:45, aktualizacja: 2020-08-18 06:59

Okres ciąży, to przede wszystkim okres zmian, które zachodzą w ciele kobiety. Część z nich jest tak rozległa, że ciężko się z nimi uporać w domowym zaciszu. Mowa tu o wyglądzie brzucha. Ciąża powoduje pojawianie się rozstępów, a także zwiotczenie skóry, z którymi niezwykle ciężko jest walczyć, bez odpowiedniej pomocy. Jak są więc najskuteczniejsze sposoby, na przywrócenie wyglądu brzucha, do stanu sprzed ciąży?

Plastyka brzucha

Jak już zostało to wspomniane, ciąża potrafi spowodować praktycznie nieodwracalne zmiany, w wyglądzie naszego brzucha. Skóra wówczas zostaje mocno rozciągnięta, a także gromadzi się tkanka tłuszczowa. Wówczas, jedynym sposobem na powrót do dawnego wyglądu jest abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha. Jest to zabieg chirurgiczny, którego głównym celem jest usunięcie nadmiaru skóry. W zależności od zaistniałego problemu, zabieg ten może obejmować:

  • liposukcję i plastykę brzucha- jeśli po porodzie, głównym problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej i stale powiększony brzuch
  • plastykę brzucha- jeśli borykamy się z obwisłym brzuchem
  • zszycie mięśni- jeśli problemem jest nadmierne rozkurczenie i rozluźnienie się mięśni. Zwykle następuje to po kilku porodach.

Nie da się ukryć, że jest to zabieg inwazyjny, dlatego warto się oddać w ręce specjalistów, np. renomowanej i dobrze znanej kliniki Elite, w której zabieg zostanie przeprowadzony w najwyższym standardzie bezpieczeństwa i higieny. Wówczas również, osiągniemy pożądane efekty, do których możemy zaliczyć przede wszystkim spłaszczenie się brzucha, a także przywrócenia prawidłowego napięcia skóry i mięśni. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że konieczne staje się wykonanie wszelkich niezbędnych badań z krwi i moczu, a także konsultacja anestezjologiczna. Dodatkowo, zobowiązani jesteśmy do przedstawienia ważnej książeczki szczepień, przeciwko WZW typu B. Ceny zabiegu są różne, w dużej mierze uzależnione od kliniki. Więcej informacji możemy uzyskać kontaktując się bezpośrednio z kliniką, bądź odwiedzając ich stronę internetową: https://www.elite.waw.pl/plastyka-brzucha/.

Laser pomoże w walce z rozstępami

Rozstępy podczas ciąży, są praktycznie nie do uniknięcia. Skóra zostaje poddana ogromnym obciążeniom, przez co jej warstwa kolagenowa, ulega uszkodzeniom. Wówczas powstają rozstępy, pionowe, rzadziej poziome linie, zwiastujące uszkodzenia skóry. Nawet jeśli podczas ciąży stosujemy kremy ochronne, nie jesteśmy wstanie uniknąć pojawienia się ich na naszym brzuchu. Wówczas z pomocą przychodzi laser, sojusznik w walce z rozstępami. Laserowe usuwanie rozstępów nie jest zabiegiem inwazyjnym. Jednak wymaga odpowiednich urządzeń, w rękach specjalistów. Prym w walce z rozstępami, od lat wiedzie klinika Elite z Warszawy. Zabiegi odznaczają się niezwykłą skutecznością. Na czym polega proces usuwania rozstępów?. Jest to emitowanie wiązki promieniowania na skórę, w sposób wybiórczy. Oznacza to, że obszar pozbawiony uszkodzeń, nie zostanie potraktowany wiązką laserową. W wyniku laseroterapii, na skórze powstaje swoisty wzór, który sygnalizuje miejsca mikrouszkodzeń. Należy wiedzieć, że laser działa na tkanki podskórne, przenikając do warstwy skóry właściwej. Dzięki temu, pobudza i stymuluje je do produkcji kolagenu. Istotne jest, że nie wymagana jest długa rekonwalescencja, a sam zabieg, nie spowoduje widocznych śladów, rany goją się szybko, a całość daje możliwie najlepsze rezultaty. Pamiętajmy, by przed laseroterapią nie narażać skóry na promienie słoneczne, a także zrezygnujmy z peelingów i depilacji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.