Wiadomości z Katowic

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

  • Dodano: 2021-12-20 07:30, aktualizacja: 2021-12-20 07:45

Przeprowadzka, aby była udana wymaga odpowiedniego zaplanowania logistycznego. W życiu każdego człowieka jest to bardzo ważny moment, dlatego uznaje się go za jedną z najbardziej stresujących sytuacji. Ale jeśli dobrze się przygotujesz zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezproblemowo i szybko. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na sprawne zorganizowanie przeprowadzki.

Dobry plan

Podstawą dobrze zorganizowanej przeprowadzki jest dobry plan. Najlepiej jest zrobić to nieco wcześniej i zaplanować systematyczne pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy np. poprzez oddanie je komuś dalej oraz zużywanie bieżących zapasów np. żywnościowych. Warto przyjrzeć się wszystkiemu: każdej szafce i każdej kategorii produktów. Im szybciej to zrobisz, tym mniej będzie z tym problemu później. Oczywiście dobrze także przemyśleć w jakiej kolejności będą pakowane rzeczy np. pomieszczeniami. Zacznij od tego, co jest Ci obecnie najmniej potrzebne. Jeśli chcesz sobie jeszcze bardziej ułatwić tę czynność usiądź z kartką i długopisem i dokładnie rozpisz kolejne kroki. 

Odpowiednie narzędzia

Do przeprowadzki potrzebne będzie zorganizowanie odpowiednich narzędzi, które pomogą w dobrej organizacji. Oczywiście najważniejsze są kartony, mocne torby i worki na śmieci do których będziesz pakować rzeczy. Pamiętaj też, aby były różnej wielkości, tak aby móc odpowiednio posegregować rzeczy. Nie zapomnij także o przygotowaniu folii bąbelkowej, starych gazet czy papieru do pakowania, które będą zabezpieczać np. szkło. Kolejne niezbędne rzeczy to nożyczki, taśma klejąca i flamaster do podpisywania kartonów.

Pakowanie

To najważniejsza czynność podczas przeprowadzki. Zacznij od rzeczy najmniej używanych i wszelkich dekoracji. Ubrania najlepiej pakować do dużych walizek lub worków na śmieci, a pościel do toreb próżniowych, przez co zajmą mniej miejsca. Książki można spakować do kartonów lub słynnych niebieskich toreb IKEA, które są bardzo wytrzymałe. W sztywnych kartonach warto zapakować szkło owinięte gazetami i delikatne przedmioty w folii bąbelkowej. Do transportu roślin można kupić specjalne skrzynki, aby bezpiecznie je przewieźć do nowego miejsca. 

Rozkręcanie mebli

Rozkręcając meble pamiętaj, aby do każdego stołu, krzesła czy biurka przyczepić na taśmie woreczek z śrubkami od danego mebla. To znacznie ułatwi późniejsze ich skręcanie. Bo komu nie zdarzyło się przewieźć np. biurka i zgubić dwie najważniejsze śrubki do jego złożenia?

Podpisywanie kartonów

Podczas przeprowadzki bardzo ważne jest podpisywanie kartonów, to zdecydowanie ułatwi później odnalezienie zapakowanych przedmiotów. Najlepiej jest robić to bezpośrednio na pudełkach i wielkimi literami. Tam, gdzie jest szkło warto wyraźnie to zaznaczyć, szczególnie jeśli kartony będą zabierane przez firmę przeprowadzkową. 

Pakowanie samochodu

Przeprowadzka to także odpowiednie zapakowanie samochodu. Trzeba to zrobić tak, aby nie zasłaniać sobie widoczności, a kartony nie „latały” po całym samochodzie. Pakuj je tak, aby nie zostawiać pustej przestrzeni, a najcięższe rzeczy stawiaj na dole. 

O czym jeszcze pamiętać?

Pakując kartony pamiętaj, aby zapakować je tak, żeby nie były zbyt ciężkie, ponieważ znacznie utrudni to ich przenoszenie lub mogą się łatwiej uszkodzić w transporcie. W dodatku rozkładaj rzeczy podobne kształtem obok siebie, a jeśli zostaną jakieś puste przestrzenie możesz je uzupełnić czymś miękkim, jak np. ręcznikami. Same kartony dobrze jest zaklejać nie tylko od góry, ale również od spodu – znacznie wzmocni to opakowania. 

W nowym domu

Będąc już w nowym domu pamiętaj, aby kartony układać już w odpowiednich pomieszczeniach, najlepiej w jednym miejscu. Znacznie ułatwi to ich rozpakowywanie. Dobrze jest też przygotować sobie jeden pusty karton na śmieci i zostawić odkurzacz na wierzchu.

Powodzenia!

Spodobał Ci się artykuł? Sprawdź ofertę „tanie mieszkania Katowice”. Może znajdziesz wymarzone mieszkanie, do którego wkrótce się przeprowadzisz. 

***

RynekPierwotny.pl – największy ogólnopolski portal zawierający oferty mieszkań i domów od deweloperów. Od ponad 10 lat pomaga osobom szukającym w wyborze i zakupie własnego „M”. Serwis zawiera ponad 70 000 ofert: domów, mieszkań, lokali użytkowych oraz lokali inwestycyjnych. Swoich klientów wspiera również poradami ekspertów oraz bazą wiedzy zawierającą najważniejsze kwestie związane z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym.
 


Autor: Aneta Filipczak, ekspert portalu RynekPierwotny.pl

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.