Wiadomości z Katowic

Jak urządzić funkcjonalny magazyn?

  • Dodano: 2020-01-21 10:00

Magazyn to miejsce, w którym przechowuje się towary, które później nabywają klienci. W związku z tym każdy towar powinien być przechowywany prawidłowo, towary powinny być odpowiednio posegregowane oraz tak ułożone, by pracownicy magazynu nie mieli problemu ze znalezieniem konkretnego produktu.

Na współczesnym rynku wybór wyposażenia magazynu jest dość szeroki, każdy więc znajdzie zadowalającą ofertę. Wybierając meble do magazynu należy zwrócić uwagę na ich jakość. Oszczędność i nabywanie najtańszych towarów niezależnie od ich jakości i trwałości jest myląca.

Regały magazynowe

Wybierając regał magazynowy (ciekawa oferta w sklepie regaly.biz) należy sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany oraz jaki maksymalny ciężar jest w stanie unieść. Zadaniem regałów magazynowych jest przechowywanie towarów, których wielkość i waga jest niekiedy bardzo duża.

Podczas zakupu regałów magazynowych należy mieć na uwadze jakość i wytrzymałość składowanych produktów, regały muszą być też przystosowane do wielkości i wysokości magazynu.

Najczęściej wybieranymi regałami do magazynu są regały paletowe, ale dużą popularnością cieszą się również regały wjezdne, przejezdne, półkowe, wspornikowe, wsuwane, przepływowe. Niezbędnym elementem wyposażenia magazynu są też urządzenia do transportowania towarów, takie jak wózki widłowe czy podnośniki.

Plastikowe skrzynki

W wyposażeniu magazynu powinny się też znaleźć plastikowe skrzynki i pojemniki. W tym przypadku też trzeba zwrócić uwagę na ich wielkość i wytrzymałość. Wiele zależy od tego, co będziemy w nich przechowywać. Powinny być wykonane z plastiku wysokiej jakości. Materiał powinien być odporny na wszelkie uszkodzenia, trwały. Przy ich wyborze nie warto kierować się tylko ceną, gdyż wtedy może się okazać, że szybko trzeba będzie wymienić je na nowe, a to będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami.

Dzięki odpowiednio dobranym regałom magazynowym można ergonomicznie zagospodarować powierzchnię magazynu, zaoszczędzić miejsce i usprawnić pracę. Urządzenie magazynu wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Poszczególne działania należy odpowiednio zaplanować.

Każdy właściciel magazynu jest zobowiązany do dbania o właściwy stan techniczny wszystkich elementów i urządzeń znajdujących się w magazynie. Kontrola stanu technicznego regałów magazynowych i wózków widłowych powinna być przeprowadzana regularnie przez wykwalifikowane osoby. Pozwoli to uniknąć ewentualnych wypadków.  

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • p_zabecki

    Pomocny artykuł! Polecam wam sprzęt magazynowy z e-magazyn. Szeroki wybór szafek, koszyków, regałów! Sam korzystam!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.