Wiadomości z Katowic

Jak właściwie przygotować nagłośnienie imprezy?

  • Dodano: 2022-08-25 15:45

Organizacja imprezy wymaga dopracowania mnóstwa szczegółów. Niezależnie od wielkości i charakteru eventu trzeba zadbać o wiele kwestii, m.in. ustalenie dokładnej daty i czasu trwania, określenie koncepcji przedsięwzięcia, zaproszenie artystów czy wypromowanie wydarzenia. Zabierając się za tworzenie eventu nie można pominąć również zadań techniczno-organizacyjnych, przede wszystkim przygotowania najlepiej dopasowanego do potrzeb nagłośnienia. Właściwie dobrany system nagłośnieniowy stwarza odpowiedni nastrój i decyduje o udanym show. Zaniedbując tę stronę musimy liczyć się z tym, że impreza może nie spotkać się z pozytywnym odbiorem. Co jest najważniejsze podczas nagłaśniania eventów? O jakie elementy systemu audio należy zadbać? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Nagłaśnianie imprez – najważniejsze informacje

Aby odpowiednio dopasować sprzęt do charakteru imprezy należy właściwie określić jej potrzeby i specyfikę, w zależności od tego, gdzie i w jakich warunkach się odbywa. Miejsca, w których odbywają się eventy, są bardzo zróżnicowane. Każda z tych grup charakteryzuje się odmiennymi cechami, dlatego projektując system nagłośnieniowy należy przeanalizować warunki, w których ma zostać przeprowadzona impreza. Wyraźnie podkreślmy, że nagłośnienie wydarzenia w zamkniętym pomieszczeniu, np. w klubie, siłą rzeczy będzie różniło się od oprawy eventu zaplanowanego na wolnym powietrzu. Każde z tych miejsc posiada zupełnie inne warunki akustyczne, w związku z czym potrzebuje zastosowania innego sprzętu nagłaśniającego. Urządzenia, jakich użyjemy w przypadku kameralnego koncertu we wnętrzach, z pewnością nie wystarczą do nagłośnienia koncertu plenerowego dla wielotysięcznej widowni. Dostosowanie systemu audio do wymogów konkretnego miejsca zagwarantuje równomierne rozchodzenie się dźwięku, który jednocześnie będzie wyróżniał się wysoką jakością. Dlatego sprzęt nagłośnieniowy powinien być dopasowywany do każdego projektu indywidualnie. Odpowiednio dobrane nagłośnienie uświetni każdą imprezę, bez względu na okazję. Za reżyserię dźwięku powinny odpowiadać osoby z wiedzą merytoryczną i doświadczeniem – w przeciwnym razie całe przedsięwzięcie może skończyć się fiaskiem. Profesjonalne nagłośnienie estradowe imprez jest niezawodne, precyzyjnie dopasowane do akustyki pomieszczenia/terenu, dyskretne oraz łatwe w obsłudze.

Ważne aspekty techniczne podczas nagłaśniania eventów

Zaplecze techniczne jest jednym z kluczowych elementów składających się na udaną imprezę. Bez wątpienia istotnym elementem przygotowań jest dobór odpowiedniego sprzętu nagłośnieniowego. Właściwie określone parametry kolumn, wzmacniaczy itd. zagwarantują, że dźwięk będzie równomiernie dochodził do uszu wszystkich zgromadzonych osób oraz że będzie pozbawiony zniekształceń. Bardzo duże znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia ma jednak nie tylko odpowiedni dobór urządzeń nagłaśniających, ale też prawidłowe ustawienie sprzętu audio. Zdarzały się przecież koncerty z kiepskim brzmieniem, ponieważ głośniki były nieodpowiednio rozmieszczone. W większości przypadków nagłaśnianiem imprez zajmuje się profesjonalna firma eventowa. Dzięki zasobom technicznym, jakimi dysponują takie firmy, możliwe jest zrealizowanie nagłośnienia każdej imprezy. Nawiązując współpracę z tym rodzajem wykonawcy, np. CMA, możemy liczyć na pomoc wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów związaną z przygotowaniem każdego rodzaju eventu – zarówno spektakularnego koncertu, jak i pikniku czy festynu. Firmy specjalizujące się w produkcji eventów zajmą się kompleksową obsługą techniczną imprezy (m.in. nagłośnieniem i oświetleniem dopasowanym do każdego typu wydarzenia). CMA.pl to sprawdzony i godny zaufania partner, który pomoże stworzyć niezapomniane show. Wysoki standard realizacji potwierdzają liczne opinie od klientów zadowolonych z usług. Ten kontakt powinni zapisać sobie wszyscy, którzy potrzebują obsługi technicznej imprezy lub wypożyczenia sprzętu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Romka

    Nagłośnienie imprezy jest mega ważne. Niestety mało kto się na tym zna. Zazwyczaj jest tylko pytanie jaka moc ile Watt ma koluna, a to ślepa uliczka. My podczas organizacji imprezy firmowej mieliśmy zapewnienia dj że nagłośnienie będzie ok, a niestety nie było sprzęgało i charczało podczas eventu.. Po tym doświadczeniu woleliśmy żeby za wszystko odpowiadała firma eventowa https://www.megashow.pl Okazało się to dobrym wyborem i wcale nie droższym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.