Wiadomości z Katowic

Jak wybrać zewnętrzne biuro rachunkowe?

  • Dodano: 2023-01-27 15:30

Coraz więcej osób zakładających jednoosobową działalność gospodarczą, mikroprzedsiębiorstwo czy małą firmę zdaje sobie sprawę z tego, że skorzystanie z usług księgowych biura rachunkowego jest rozwiązaniem słusznym. Decyzja o zatrudnieniu zespołu księgowych niesie jednak za sobą kolejne wyzwanie, czyli wybór konkretnego biura. Jak wybrać zewnętrzne biuro rachunkowe, by właściwie zadbać o firmowe finanse?

Usługi księgowe – jak wybrać dobrze?

Biur rachunkowych, z których można skorzystać we własnej firmie, jest wiele – tym bardziej że obecnie znaczną część usługi (w praktyce jest to często właściwie cała obsługa) można przeprowadzić zdalnie. Polecamy zatem zwracać uwagę na następujące aspekty.

Bezpieczeństwo dokumentacji, jakie zapewnia biuro rachunkowe

Ochrona firmowych danych i dokumentów jest kluczowa dla każdego przedsiębiorcy, a decydując się na usługi księgowe, w pewien sposób powierza się kontrolę nad dokumentacją podmiotowi zewnętrznemu. Dlatego wybierając biuro rachunkowe, należy upewnić się, że stosuje ono liczne zabezpieczenia, uniemożliwiające dostęp do dokumentacji osobom nieuprawnionym, szyfruje połączenia protokołem SSL i zapobiega oszustwom takim jak phishing.

Odpowiedzialność biura rachunkowego

Dobre biuro rachunkowe powinno posiadać ubezpieczenie, stanowiące dodatkowe zabezpieczenie. Warto zatem sprawdzić, czy wybrana księgowa posiada polisę OC (zwłaszcza że nie jest to obowiązkiem!) i jaką sumę ubezpieczeniową zapewnia.

Wysoka jakość systemu wspierającego

Obecnie biura rachunkowe korzystają z własnych systemów wspierających i platform online, które mają zapewniać łatwą współpracę, ograniczać do minimum formalności i obowiązki przedsiębiorcy oraz zapewniać sprawne przeprowadzanie rozliczeń i procesów. Rozmawiając z przedstawicielami danego biura, dobrze jest spytać o rozwiązania technologiczne, jakie stosują.

Zakres świadczonych usług

Przed podpisaniem umowy z biurem rachunkowym, zastanów się, jakiego wsparcia oczekujesz. Czy chodzi Ci tylko o przeprowadzanie rozliczeń i prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, opiekę księgową i wsparcie merytoryczne, czy też potrzebujesz konsultacji przy rejestracji firmy i obsługi kadrowo-płacowej? Wybierz takie biuro rachunkowe, które zapewni Ci wsparcie, jakiego potrzebujesz.

Znajomość Twojej branży

Warto podpisać umowę z księgową, która zna specyfikę Twojej branży i ma doświadczenie w pracy z klientami z konkretnego sektora biznesowego. Dotyczy to przede wszystkim „nowych” środowisk, takich jak IT, design czy analityka. Dzięki temu będziesz miał pewność, że świadczone usługi faktycznie są skrojone pod Twoją działalność.

Dobra księgowa w Krakowie? Solidna Księgowa

Jeżeli szukasz biura rachunkowego, któremu można powierzyć finanse firmy programistycznej, marketingowej czy e-commerce, polecamy biuro rachunkowe Solidna Księgowa. Jest to dobra księgowa w Krakowie, która jednak swoje usługi świadczy klientom z całej Polski – jest to możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi i wsparciu online.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.