Wiadomości z Katowic

Jak zaoszczędzić tusz w drukarce?

  • Dodano: 2019-10-29 10:00

Tonery do drukarek należą do jednych z głównych kosztów eksploatacyjnych biur, urzędów, banków oraz innych instytucji usługowych. Mimo że na rynku dostępne są stosunkowo niedrogie zamienniki tuszów oryginalnych, to wciąż nie wykorzystujemy jeszcze w pełni możliwości swoich tonerów. Poznaj skuteczne metody na zwiększenie wydajności tuszu, które pomogą Ci zaoszczędzić.

Zakup wydajnej drukarki

Najlepszą, a zarazem sprawdzoną metodą na zwiększenie wydajności tuszu w drukarce jest zakup wydajnego sprzętu. Jeśli więc zastanawiasz się nad wyborem drukarki, to musisz pamiętać, że tanie urządzenia często są drogie w eksploatacji i naprawie. Więcej zapłacisz nie tylko za tonery, ale również za części zamienne. Dodatkowo drukarka wątpliwej jakości na wydrukowanie jednej strony często zużywa więcej tuszu niż sprzęt z wyższej półki cenowej. W efekcie Twoja oszczędność będzie jedynie pozorna. Na stronie Toner Partner znajdziesz wiele sprzętów, które pozwolą Ci ograniczyć koszty eksploatacyjne.

Oszczędnym oraz przyjaznym dla środowiska naturalnego rozwiązaniem jest również zakup drukarki ze zbiornikiem na tusz w zestawie. Rozwiązanie to nie tylko pozwala zmniejszyć ilość zakupywanych tonerów, a więc i plastiku, ale również jest bardzo wydajne. Tusze w butelkach umożliwiają samodzielne uzupełnianie kartridża w zależności od potrzeb użytkownika drukarki.

Pozostawianie drukarki w trybie czuwania

Istotnym nawykiem z punktu widzenia oszczędności tuszu jest pozostawianie drukarki w stanie czuwania. Okazjonalne korzystanie ze sprzętu oraz wyłączanie go po każdym użyciu sprawia, że przy ponownym uruchomieniu drukarki tusz w niewielkiej ilości zużywany jest do konserwacji i czyszczenia dysz. Jest to więc może sprawdzona metoda na oszczędność prądu, jednak rozwiązanie to nie idzie w parze ze zwiększoną wydajnością tonerów.

Dostosowanie indywidualnych preferencji drukowania

Aby ograniczyć zużycie tuszu warto również spersonalizować ustawienia drukarki. Oto co możesz zrobić:
•    włączenie funkcji druku czarno-białego, jeśli drukujemy głównie tekst,
•    zmniejszenie jakości wydruku,
•    wkładanie kartek poprawną stroną, aby uniknąć powtarzających się pomyłek.
Zmiana jakości wydruku na własny użytek jest właściwie niezauważalna, a zyskujemy większą wydajność tuszu oraz szybszą pracę drukarki. Często do standardowego użytkowania sprzętu wystarczy nam jedynie toner czarny, np. CF259XC do drukarek marki HP.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.