Wiadomości z Katowic

Jaki karnisz wybrać do dużych okien w salonie

  • Dodano: 2023-03-28 11:45

Salon niejednokrotnie stanowi bijące serce domu lub mieszkania. To w nim wypoczywają wspólnie domownicy, zbierają się goście. Funkcja reprezentatywna pomieszczenia miesza się z użytkową. Nic dziwnego, że zależy nam, aby wyglądało jak najpiękniej. Właściwie dobrany karnisz pomoże podkreślić styl pomieszczenia, jak i utrzyma ciężkie firany i zasłony. Jaki model wybrać, aby nie żałować? Sprawdzamy!

Niezawodne rodzaje karniszy

Karnisze stanowią wyjątkowo szeroką grupę produktów, dzielonych ze względu na materiał wykonania, mechanizm podtrzymujący oraz dekoratywność. Znaleźć ciekawe oferty możecie m.in. na stronie https://www.karnix.pl/karnisze.html. Karnisze Karnix doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie zdobionych wnętrzach mieszkań i domów. Do najpopularniejszych wariantów należą modele podwójne, pojedyncze oraz szynowe. Te ostatnie są szczególnie polecane do pomieszczeń, bogatych w okna oraz posiadających je o dużej powierzchni (https://www.karnix.pl/sufitowe-pcv-szynowe.html).

Karnisz podwójny czy pojedynczy? Który wariant lepiej sprawdzi się w Twoim salonie?

To czy w Twoim salonie sprawdzi się karnisz pojedynczy czy podwójny zależy tylko od tego, czy planujesz zawiesić firanki i zasłony. Jeśli wybierasz tylko jeden rodzaj materiału, śmiało sięgaj po wariant pojedynczy. Z kolei modele podwójne (dostępne na: https://www.karnix.pl/karnisz-podwojny.html) sprawdzą się, gdy cenisz klasyczne rozwiązania.

Ponadto przy wyborze karnisza istotna jest także jego średnica. Masywniejsze warianty bez problemu utrzymają ciężkie, grube zasłony. Z kolei te o mniejszej średnicy świetnie podkreślą lekkość i zwiewność innego rodzaju tkanin.

Karnisz sufitowy – doskonały przy dużych oknach

Karnisze sufitowe, w przeciwieństwie do klasycznych, opartych na mocowaniu drążków nad wnęką okienną, bazują na szynie, umiejscowionej przy suficie. Stanowią bardzo wygodną opcję do dużych powierzchni szyb. Świetnie sprawdzą się także w nowocześnie zdobionych mieszkaniach. Subtelne żabki na prowadnicach komponują się z pozostałymi dodatkami i całkowicie zasłonią nawet największe okna. Karnisze tego typu można znaleźć na https://www.karnix.pl/linia-neo.html

Karnisze ze zdobieniami czy gładkie? Znajdź wariant dla siebie

Na https://www.karnix.pl/ znajdziesz szeroki wybór różnorodnych karniszy. Podwójne, pojedyncze, bazujące na szynie czy na klasycznych drążkach. Wykonywane z aluminium, drewna i PCV. Gładkie, lśniące i matowe. Z ozdobnymi końcówkami i nie tylko! Wszystko to sprawia, że dobranie karnisza do ulubionego stylu staje się banalnie proste. Pamiętaj jednak o prawidłowym wymierzeniu powierzchni, w której pragniesz go zamontować.

Ponadto najefektywniej karnisz wygląda, gdy jest zamontowany w pomieszczeniu najwyżej, jak się da. Wyjątkowo korzystnie sprawdza się pod sufitem lub bezpośrednio na nim. Montowanie karnisza tuż nad wnęką okienną da niekorzystny, wręcz karykaturalny efekt, dodatkowo optycznie skróci całe pomieszczenie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.