Wiadomości z Katowic

Jaki materac wybrać - z wypełnieniem z pianki, czy sprężynowy?

  • Dodano: 2020-08-12 14:00

Na rynku można dziś liczyć na bardzo szeroki asortyment różnego rodzaju materaców do spania. Niejeden klient jest onieśmielony, ponieważ nie wie, który model sprawdzi się w jego przypadku najlepiej. Wiele mówi się o tym, aby twardość materaca dopasowywać zawsze do siebie oraz budowy swojego ciała. Również materiał, którym wypełniony jest materac do spania będzie miał wpływ na odczucie komfortu oraz trwałość produktu. Najpopularniejsze materace to zwykle te wypełniane nowoczesnymi piankami i sprężynowe kieszeniowe.

Materac piankowy czy sprężynowy – który jest wygodniejszy?

Wybierając pomiędzy tymi dwoma modelami, trzeba pamiętać o tym, że pianka jest materiałem znacznie bardziej miękkim i lekkim. Sama znajdzie się w materacu najbardziej miękkim, ale jako dodatek może znaleźć się również w innych modelach. Producenci tacy jak Godre polecają materace piankowe osobom o stosunkowo niewielkiej masie ciała. Jakie modele można znaleźć w sklepach?

  • materace wysokoelastyczne,

  • materace termoplastyczne,

  • materiały z pianki moletowanej.

Każda z nich nieco inaczej zachowa się pod wpływem nacisku wywoływanego przez ciało i jego ciężaru. Ciekawym rozwiązaniem są materace z pianki termoplastycznej, która mięknie pod wpływem ciepła. Wszystkie nowoczesne pianki cechuje elastyczność i odporność na odkształcenia.

Materace sprężynowe kieszeniowe, prezentowane na przykład w ofercie godre.pl to całkiem inny rodzaj wsparcia kręgosłupa. Te bardzo nowoczesne pod względem swojej budowy produkty wspaniale podpierają kręgosłup na całej jego długości i idealnie dopasowują się do przyjętej przez niego pozycji. Dzięki zastosowaniu tysięcy sprężyn działających niezależnie od siebie, można liczyć na wspaniały komfort i trwałość produktu.

Sprawdź materace 140x200 od Godre.pl

Który materac kupić?

Zastanawiając się – materac piankowy czy sprężynowy trzeba wziąć pod uwagę budowę swojego ciała oraz jego ciężar. Jeśli śpimy z partnerem i zależy nam na maksymalnym komforcie, warto pozwolić sobie na materac sprężynowy kieszeniowy. Ten z pianki również powinien być funkcjonalny i wytrzymały.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Sonia

    ja zdecydowanie jestem zwolennikiem piankowych. teraz mamy z hilding w sypialni i jest mega

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.