Wiadomości z Katowic

Jaki wianek komunijny sprawdzi się najlepiej?

  • Dodano: 2019-03-26 10:30

Wianek to nieodłączny element stroju komunijnego dziewczynek. Możemy przebierać w sztucznych i naturalnych kompozycjach. Jedne jak i drugie mają swoje wady i zalety. Obecnie jednak częściej sięgamy po wianki z żywych kwiatów - choć są mniej trwałe, z pewnością należą do grupy bardziej zjawiskowych.

Pasujący do fryzury

Każda młoda dama chce w tym ważnym dniu wyglądać i czuć się wyjątkowo. W związku z tym, że zazwyczaj wszystkie dziewczynki mają jednakowe stroje, swoją indywidualność można podkreślić fryzurą i wiankiem. Najczęściej wybieranym uczesaniem są loki. Delikatne i subtelne sprawdzą się idealnie. Dodając do nich wianek, zawsze należy pamiętać, by odpowiednio go przymocować, najlepiej zrobić to przy pomocy wsuwek. Kolejną fryzurą, którą często wybierają dziewczynki, są luźne upięcia. Nadal wyglądają subtelnie, a pomagają zapanować nad włosami.

Naturalność przede wszystkim

Wianki komunijne nie mogą być przytłaczające. Do ich stworzenia wybiera się więc eleganckie i proste kwiaty, takie jak frezje, konwalie, hiacynty czy kalanchoe (żyworódki). Świetnym dodatkiem do głównych kwiatów mogą okazać się gipsówki i drobne zielone elementy. Wianek ze świeżych kwiatów możemy przechowywać przez jakiś czas w lodówce, wtedy dłużej zachowa swój ładny wygląd. Co więcej, taki wianek będzie też absolutnie wyjątkowy. W związku z tym, że są one robione ręcznie, rzadko zdarzają się dwie jednakowe sztuki.

Sprawdzone miejsce

Bardzo ważne jest to, gdzie zamówimy wianek. Zawsze wybierajmy sprawdzone miejsca i postarajmy się zarezerwować termin wcześniej. Możemy to zrobić na przykład wtedy, gdy kupujemy kwiaty na Wielkanoc. Dzięki temu nie będziemy musieli niczego załatwiać na ostatnią chwilę, a wianek będzie gotowy na czas. Zamawiając wianek wcześniej mamy też większe możliwości wyboru kwiatów. W momencie, gdy odłożymy te kwestie na kilka dni przed komunią, będziemy musieli kupować gotowe wianki, niekoniecznie spełniające nasze wymagania, lub - co gorsza - będziemy zmuszeni do wyboru wianka ze sztucznych roślin.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.