Wiadomości z Katowic

Karton klapowy 200x120x80 mm – co w nim wyślesz?

  • Dodano: 2024-03-11 14:15

Karton klapowy o wymiarach 200x120x80 mm to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają kompaktowego i wytrzymałego opakowania do wysyłki lub magazynowania małych przedmiotów. Ze względu na swoje uniwersalne wymiary, karton ten jest bardzo chętnie wykorzystywany w firmach, które zajmują się sprzedażą on-line. Co można w nim bezpiecznie wysłać? Jak najlepiej wykorzystać jego potencjał? W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć go do wysyłki? Odpowiadamy w artykule.

Karton 200x120x80 mm idealny do małej wysyłki

Karton 200x120x80 mm jest popularny w branży e-commerce. Ten niewielki karton klapowy idealnie sprawdza się do wysyłki mniejszych przedmiotów, takich jak biżuteria, kosmetyki, części elektroniczne czy drobne elementy złączne, np. gwoździe. Jego kompaktowe rozmiary sprawiają, że jest wygodny w magazynowaniu i transporcie. Karton 200x120x80 mm zapewnia optymalną ochronę dla przechowywanych w nim produktów. Jego wymiary są kompatybilne z najmniejszą skrytką Paczkomatu InPost, Orlen Paczki, DPD oraz Pocztex. 

Sprawdź ofertę sklepu Grembox i wybierz inne małe kartony

Karton klapowy 200x120x80 mm – z czego jest wykonany?

Karton klapowy 200x120x80 mm najczęściej wykonany jest z tektury falistej 3-warstwowej lub 5-warstwowej. Tektura 3-warstwowa przystosowana jest do ochrony standardowych przesyłek. Jest najchętniej wybierana przez użytkowników ze względu na uniwersalność, a także bardzo dobry stosunek jakości do cenny. Tektura 5-warstwowa wybierana jest do wysyłania przesyłek, które potrzebują zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia. Sprawdzi się do wysyłek przedmiotów delikatnych, podatnych na zniszczenia lub ciężkich, które wymagają większej wytrzymałości na rozdarcie. 

Gramatura tektury – wartość grubości kartonu

Gramatura tektury ma ważne znaczenie dla amortyzacji, jaką zapewnia opakowanie. Gramatura tektury jest sumą poszczególnych gramatur warstw papieru, które ją tworzą. Mierzy się ją w stosunku gramów na metr kwadratowy. Karton klapowy 200x120x80 mm może występować w wersjach o różnych rodzajach gramatur, w tym: 320 g/m², 360 g/m², 380 g/m², 410 g/m². Najpowszechniejszy jest ten o gramaturze 320 g/m².

Karton klapowy 200x120x80 mm 320 g/m2 – najbardziej popularny

Wersja kartonu o gramaturze 320 g/m² to najpopularniejszy wybór wśród użytkowników. Gramatura o tej wartości jest odpowiednio wytrzymała na nacisk. Dobrze zabezpiecza produkty, które najczęściej wysyła się w tej wielkości opakowaniu. Karton klapowy 200x120x80 mm 320 g/m2 jest wystarczająco mocny, by chronić zawartość, a jednocześnie pozostaje lekki i ekonomiczny w transporcie. Pudełko o wymiarach 200x120x80 mm oferuje dobry stosunek jakości do ceny.

Karton klapowy 200x120x80mm 320 g/m2 kupisz na stronie Grembox.pl.

Do jakich wysyłek kurierskich nadaje się karton 200x120x80 mm?

Karton klapowy 200x120x80 mm jest idealny do większości standardowych przesyłek kurierskich, które zawierają małe przedmioty. Jest szczególnie polecany dla e-commerce, biur, aptek oraz innych firm potrzebujących sprawdzonego i ekonomicznego opakowania kartonowego. Pudło o tych wymiarach jest uniwersalne. Można je wysłać za pośrednictwem InPost, Poczty Polskiej, Pocztex, Orlen Paczki, DPD, DHL oraz innych przewoźników. Sprawdzi się również do przesyłek międzynarodowych.

Zobacz ofertę kartonów klapowych różnej wielkości na Grembox.pl.

Co warto kupić razem z kartonem klapowym 200x120x80mm?

Wraz z kartonem klapowym 200x120x80 mm warto kupić:

  • taśmę pakową (akrylową lub hot-melt) – taśma będzie niezbędna zarówno przy składaniu kartonu, jak i przy zamykaniu przesyłki;
  • folię bąbelkową – przyda się do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów przed uszkodzeniami, które mogą nastąpić w wyniku transportu;
  • wypełniacze, które dodatkowo zabezpieczą zawartość kartonu;
  • woreczki strunowe – w kartonie o tej wielkości często wysyłane są drobne przedmioty, które warto posegregować w woreczkach strunowych.

Powyższa lista produktów to podręczny zestaw, który zagwarantuje jak najlepsze zapakowanie przesyłki i zwiększy pewność, że wysyłane produkty bezpiecznie dotrą do klienta.

Gdzie najlepiej kupić opakowania i akcesoria do wysyłki?

Opakowania kartonowe i akcesoria do wysyłki warto kupić bezpośrednio u producenta. Jest to korzystna opcja, ponieważ producent zapewnia szybką wysyłkę. Posiada również możliwość sprzedaży hurtowej, co wpływa na obniżenie ceny kupowanych produktów. Kartony kupowane u producenta są bardzo dobrej jakości. Producenci oferują także alternatywę w postaci składania zamówień na indywidualne projekty, np. nadruk logo firmy lub karton o niestandardowych wymiarach.

Szeroki wybór opakowań i akcesoriów do pakowania znajdziesz na Grembox.pl.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.