Wiadomości z Katowic

KIA - dlaczego warto?

  • Dodano: 2021-08-05 08:45, aktualizacja: 2021-08-05 08:57

Konkurencja na rynku motoryzacyjnym jest naprawdę spora. Każda firma stara się wyróżnić, jednym wychodzi to lepiej innym gorzej. Jak w tym wszystkim odnajduje się KIA ze swoimi samochodami? Postanowiliśmy to sprawdzić, gdyż tej jeden z największych producentów samochodów na świecie jest obecny na naszym rynku od wielu lat i stale zyskuje popularność. Dość powiedzieć, że w 2020 roku była to 4 marka pod kątem rejestracji nowych aut w Polsce. Co wpływa na popularność KIA i czy jest samochody tej firmy powinny stać się dla Ciebie pierwszym wyborem?

Dlaczego KIA?

Choć każdy z nas patrzy na samochody pod nieco innym kątem to zasadniczo kilka głównych cech ma decydujący wpływ na zakup auta. Jedną z takich cech jest stylistyka i to czy dane auto odpowiada nam kształtem, liniami i detalami. KIA posiada dobrych projektantów, którzy są w stanie tworzyć ciekawe i nowocześnie wyglądające projekty aut. Większość samochodów KIA jest bardzo charakterystyczna i łatwo odróżnić je od konkurencji. Choć wygląd to kwestia mocno indywidualna to warto podkreślić, że samochody KIA zdobywają nagrody w dziedzinie designu na różnego rodzaju konkursach i plebiscytach. Jednak to zawsze opinia kierowców jest najważniejsza, a Ci swoimi decyzjami pokazują, że strona w którą idzie KIA coraz bardziej im odpowiada.

KIA pochodzi z Korei Południowej, która znana jest z nowoczesnych technologii. W końcu to tam powstało wiele firm zajmujących się produkcją telewizorów, sprzętu AGD i masy innych elementów powiązanych z elektroniką. Nie można się więc dziwić, że samochody KIa są wyposażone w masę nowoczesnych systemów ułatwiających jazdę i podnoszących bezpieczeństwo podczas podróżowania. 

Liczba owych systemów jest bardzo duża, więc wspomnimy pokrótce o najważniejszych jak układ autonomicznego hamowania awaryjnego. Jest to technologia, która za pomocą radaru na przednim zderzaku wykrywa potencjalne ryzyko zderzenia z obiektem poprzedzającym. Ostrzega kierowcę o możliwym zderzeniu, a jeżeli ten nie zareaguje zaczyna automatycznie hamować auto. Idąc dalej mamy takie systemy jak układ monitorowania martwego pola w lusterkach, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruch czy inteligentny tempomat. Większośc samochodów KIa posiada również asystenta parkowania, który pozwoli uniknąć kolizji parkingowych. Podsumowując temat nowoczesnych systemów, należy powiedzieć, że KIA torzy auta, które spełniają założenia 2 poziomu autonomiczności pojazdu. Auto przejmuje od kierowcy masę obowiązków i jest w stanie kierować bezpiecznie samochodem w określonych warunkach. Te systemy ciągle będą rozwijane, a gdy przyjdzie czas autonomicznych aut KIA będzie mieć już gotową technologię.

Nowoczesne technologie wpływają nie tylko na poprawę bezpieczeństwa ale również ograniczenia emisji spalin. KIA posiada zaawansowane silniki, które zużywają mniej paliwa a gwarantują niezmiennie pracę na najwyższych obrotach. Samochody KIA to również przykład tego jak można rozwijać się wielotorowo. Podczas gdy samochody elektryczne powoli stają się naszą rzeczywistością i wiele firm ogranicza się do rozwoju tej technologii, tak KIA obok aut w pełni elektrycznych i dzie w rozwój tzw. samochodów z napędem wodorowym. Choć to wciąż wizja przyszłości to pokazuje podejście marki do myślenia przyszłościowo.

Jak widzisz KIA to producent samochodów myślących o przyszłości a jednocześnie dostarczający w teraźniejszości aut, które są często w stanie zaoferować więc od konkurencji a to wszystko w podobnych cenach. Pomimo stosowania licznych nowoczesnych technologii KIA pozostaje wciąż przystępną cenowo marką samochodów.

Jeżeli poszukujesz aut tej marki blisko Katowic sprawdź koniecznie salon samochodowy ETRANS w Łaziskach Górnych. Jest to chętnie wybierany salon przez klientów z całego Śląska w szczególności osób, które szukają w wyszukiwarce “KIA Katowice”. My natomiast zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi artykułami na stronie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.