Wiadomości z Katowic

Kiedy się oświadczyć i jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

  • Dodano: 2020-11-06 14:30

Oświadczyny to niezwykle ważny dzień w życiu pary. Przecież zazwyczaj pamiętamy go do końca życia, a szczegóły tego niezwykłego wydarzenia chcą znać nasze dzieci i wnuki. Wielu mężczyzn zastanawia się jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, jak wybrać piękny diament, kiedy się oświadczyć, czy przygotować jakieś atrakcje czy romantyczny wieczór we dwoje... Poniżej znajdziesz kilka porad i podpowiedzi jak zaskoczyć swoją ukochaną. Idealne oświadczyny to przecież spełnienie marzeń wielu kobiet.

Bez względu na to czy wybierzesz tradycyjny pierścionek złoty z brylantemoryginalny pierścionek z innym kamieniem czy całkowicie minimalistyczny pierścionek z nowoczesnej, designerskiej kolekcji - to przyszły pan młody najlepiej zna swoją wybrankę, wie co jej się spodoba i co lubi. Zaręczyny to dobry moment, aby pokazać, że słuchamy wybranki serca, znamy jej gust i upodobania. Obecnie sklepy z biżuterią posiadają w ofercie olbrzymi wybór wzorów pierścionków zaręczynowych. Każdy znajdzie coś oryginalnego w swoim guście, ale też na własną kieszeń.

Warto jednak pozostać otwartym na porady eksperta - jubilera. Doradzi on jaka próba złota jest najlepsza, jaki brylant wybrać, jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka. W dzisiejszych czasach może pomóc nam także jubiler online, który doradzi indywidualne rozwiązania przez internet.

Kiedy się oświadczyć?

To pytanie zadaje sobie wielu panów. Można zaobserwować kilka trendów dotyczących wyboru daty oświadczyn. Niewątpliwie bardzo popularne jest Boże Narodzenie, Sylwester i okres wakacyjny. Panowie odwiedzają wtedy chętnie sklep z biżuterią, aby wybrać idealny pierścionek. Te daty sprzyjają dzieleniu się dobrą wiadomością z rodziną i przyjaciółmi, są bardzo romantyczne i radosne.

Kolejna popularna data to rocznica związku. Dla wielu ludzi to doskonała okazja na przeniesienie związku na kolejny etap i dopełnienie świętowania miłości.

Tak naprawdę jednak, nie ma jakiegoś idealnego terminu na zaręczyny. Nie ma też "właściwego" okresu znajomości, po którym przychodzi czas na zakup pierścionka zaręczynowego. Tak naprawdę wszystko zależy od tego czy dwoje ludzi się kocha i zamierza spędzić ze sobą życie. Liczy się piękna oprawa, romantyczna chwila i pokazanie, że na drugiej osobie zależy nam najbardziej na świecie.

Jaki pierścionek wybrać?

W dzisiejszych czasach piękne pierścionki kuszą nas z witryn sklepów jubilerskich, okładek magazynów o życiu gwiazd czy stron internetowych. Biżuteria jest jednym z najpopularniejszych pomysłów na prezent. W wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego pomoże doświadczony jubiler lub pracownik sklepu z biżuterią. 

Zacznijmy od kamienia szlachetnego. Czym tak naprawdę różni się diament od brylantu? Najprościej mówiąc, sposobem obróbki, wyszlifowania. Brylant to wyszlifowany diament. Na cenę wpływają cztery podstawowe czynniki: karat, kolor, przejrzystość i czystość. W zależności od jakości brylantu pierścionki różnią się ceną. Pierścionek z brylantem to najpopularniejszy rodzaj biżuterii zaręczynowej. Biorąc pod uwagę gust panny młodej można zdecydować się też na pierścionek z innym kamieniem np. szmaragdem, topazem, rubinem czy ametystem. Wszystko zależy od stylu i zasobności portfela.

Oprócz kamienia, w pierścionku niezwykle ważna jest oprawa klejnotu. Do wyboru jest złoto w różnych odcieniach i próbach, srebro, a także w przypadku nowoczesnych modeli inne metale.

Wybierając pierścionek zaręczynowy z brylantem wielu panów stresuje się jak trafić z rozmiarem. Najpopularniejsze rozmiary to od 52 do 59. Aby dyskretnie poznać rozmiar pierścionka i nie zepsuć niespodzianki naszej wybrance można zastosować dwie metody. Po pierwsze zmierzyć średnicę jednego z jej pierścionków, w internecie można znaleźć przeliczniki, które pozwolą dowiedzieć się na tej podstawie, jakiego rozmiaru potrzebujemy. Kolejna metoda to zmierzenie obwodu palca za pomocą paseczka papieru lub grubej nitki. Trzeba mierzyć w najszerszym miejscu palca. Po obliczeniu obwodu palca w milimetrach trzeba podzielić długość nitki w mm przez 3.14 i otrzymamy średnicę pierścionka.

Pamiętajmy jednak, że obie te metody bywają zawodne, a rozmiary pierścionków różnią się w zależności od salonu jubilerskiego. Dlatego warto poprosić o pomoc specjalistę jubilera lub zagrać z otwarte karty i zapytać ukochaną o noszony rozmiar pierścionka. Z drugiej strony nie warto się przesadnie stresować, bo dobry jubiler nie tylko doradzi nam jak wybrać wymarzony pierścionek zaręczynowy, ale też w razie potrzeby poinformuje jak dostosować jego rozmiar.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Robert25

    Oświadczyłem się na naszą 2 rocznicę, którą spędzaliśmy w tunelu aerodynamicznym w Lesznie. Moja kobieta była zaskoczona. Pierścionek wybrałem z niebieskim oczkiem, wiedziałem, że jej się takie podobają. Jej siostra mi podpowiedziała.

  • bold

    ale z ciebie supermen

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.