Wiadomości z Katowic

Kim jest radca prawny i kiedy warto się do niego udać?

  • Dodano: 2019-10-23 09:00

Profesja radcy prawnego jest w Polsce często traktowana inaczej niż adwokata. W rzeczywistości jednak tych dwóch prawników różni niewiele.

Radcą prawnym w Polsce jest osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie oraz uprawnienia, która zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej. Zawód radcy prawnego ma swoje korzenie w okresie PRL-u, gdy został on powołany do tego, aby zajmować się usługami prawnymi na rzecz państwowych przedsiębiorstw. Teraz radca prawny posiada już znacznie szersze możliwości zawodowe, które są niemalże takie same jak u adwokata, dlatego też wtedy, gdy potrzebujemy pomocy prawnej, możemy udać się zarówno do kancelarii radcy prawnego, jak również do kancelarii adwokackiej.

Jakie usługi oferuje radca prawny?

Radca prawny oferuje swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług, do których zaliczają się między innymi:

  • udzielanie porad prawnych

  • przygotowanie pism prawnych, na przykład pozwów, wniosków, opinii prawnych, projektów aktów prawnych

  • występowanie przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika lub też obrońcy swojego klienta

  • udział w negocjacjach, mediacjach pomiędzy stronami

Zatem radca prawny może zaoferować swoim klientom pomoc w takim samym zakresie, jak adwokat. Warto przy tym wskazać, że może być on zatrudniony także w przedsiębiorstwach, ale w tym przypadku nie może występować on w charakterze obrońcy swojego pracodawcy w sprawach karnych i karnoskarbowych.

Radca prawny w Katowicach – sprawdź adresy kancelarii już teraz!

Adresy kancelarii radców prawnych można znaleźć już teraz za pośrednictwem internetu. Jeśli potrzebny jest radca prawny w Katowicach, klienci posiadają do dyspozycji wiele ofert w tym właśnie mieście. Przy doborze odpowiedniej kancelarii, warto zwrócić uwagę na jej specjalności, a także na opinie – możemy znaleźć je również za pośrednictwem internetu. Podsumowując, jeśli potrzebujemy pomocy prawnej, możemy także udać się do radcy prawnego – ten właśnie prawnik może zaoferować nam usługi praktycznie w tym samym zakresie jak adwokat.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.