Wiadomości z Katowic

​​​​​​​Kompleksowa obsługa przedsiębiorstw w banku

 • Dodano: 2020-05-14 11:45

Zakładając działalność gospodarczą, należy podjąć mnóstwo decyzji w stosunkowo krótkim czasie. W takiej sytuacji przedsiębiorcy często wybierają bank jedynie po szybkim porównaniu ofert dotyczących konta firmowego. To błąd! Nowoczesne instytucje finansowe oferują kompleksową opiekę oraz szereg dodatkowych usług i korzyści. Nie jesteś pewien, na co powinieneś zwrócić uwagę? Sprawdź, co musisz wiedzieć o bankowej obsłudze przedsiębiorstw i wybierz mądrze!

Czym kierować się podczas wyboru banku?

Przed podjęciem decyzji najlepiej jest dokładnie przeanalizować i porównać oferty kilku banków. Obecnie bankowa obsługa przedsiębiorstw jest bardzo rozwinięta i oferuje różnorodne usługi. Nie oznacza to jednak, że będziesz potrzebować ich wszystkich. Na czym powinieneś się skupić, aby znaleźć doskonałą ofertę?

Prestiż banku

Korzystając z usług banku o ugruntowanej pozycji na rynku, zwiększysz swoją wiarygodność w oczach kontrahentów. Ponadto już od pierwszego dnia funkcjonowania działalności gospodarczej będziesz pracować na własną historię kredytową. W przyszłości może Ci to pomóc np. w uzyskaniu kredytu na preferencyjnych warunkach.

Wysokość opłat i prowizji

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się darmowe, w rzeczywistości może być obarczone ukrytymi opłatami. Jeżeli źle dobierzesz usługi związane z bankową obsługą przedsiębiorstwa, możesz wpędzić się w niepotrzebne koszty. Dlatego nigdy nie podejmuj decyzji tylko na podstawie reklamy. Zawsze zapoznaj się z Tabelą Opłat i Prowizji. Uchroni Cię to przed niemiłą niespodzianką po podpisaniu umowy lub zakończeniu okresu promocyjnego. Zwróć uwagę zwłaszcza na te usługi, z których planujesz korzystać. Wiesz, że będziesz wykonywać kilkanaście przelewów w miesiącu? Sprawdź, czy nie będziesz musiał za nie płacić po przekroczeniu darmowego limitu.

Bankowość mobilna

Mogłoby się wydawać, że bankowa obsługa przedsiębiorstw zawsze obejmuje dostęp do konta przez Internet. W praktyce jednak wygląda to różnie. Często zdarza się, że usługi bankowości internetowej są ograniczone, a sama platforma jest przestarzała i niewygodna w obsłudze. Nie chcesz denerwować się za każdym razem, kiedy musisz zrobić przelew? Nie wyobrażasz sobie tracić czasu w kolejkach do banku, gdy potrzebujesz coś załatwić? Sprawdź dokładnie jakie operacje będziesz mógł wykonać samodzielnie, bez konieczności wizyty w placówce. Ważne są również możliwości komunikacji z konsultantem w sytuacjach awaryjnych. Nowoczesne banki poza standardową infolinią oferują możliwość czatu, a nawet wideokonferencji online.

Usługi dodatkowe

Terminal płatniczy, leasing, konta walutowe, ubezpieczenie, doradca online? Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebować dodatkowych funkcjonalności, sprawdź, czy wybrany przez Ciebie bank je oferuje. Bankowa obsługa przedsiębiorstwa powinna być przede wszystkim kompleksowa. To oznacza łatwy dostęp do potrzebnych usług finansowych w jednym miejscu. Łącząc je, będziesz mógł nie tylko szybko i sprawnie załatwiać formalności, ale również uzyskasz dużo niższe ceny.

Dopasuj usługi bankowe do swoich potrzeb

W ramach bankowej obsługi przedsiębiorstwa możesz korzystać z bardzo różnorodnych usług. Część z nich przeznaczona jest dla małych i średnich firm. Inne są skierowane do większych organizacji. Kluczem do odpowiedniej optymalizacji jest ich dopasowanie do specyficznych potrzeb Twojej firmy. W zależności od profilu działalności i celów na najbliższy okres będziesz mieć różne wymagania. Warto więc wziąć pod lupę najpopularniejsze produkty finansowe i przyjrzeć się im pod kątem korzyści dla Twojej firmy. Bankowa obsługa przedsiębiorstw powinna obejmować przede wszystkim:

 • konto firmowe,

 • kredyty,

 • karty i terminale płatnicze,

 • lokaty i inwestycje,

 • handel zagraniczny,

 • leasing,

 • ubezpieczenia.

Jak wygląda bankowa obsługa przedsiębiorstw na miarę XXI wieku?

Każdy bank zajmujący się obsługą finansową przedsiębiorstw, powinien oferować jak najbardziej kompleksowe usługi. Standardem jest łatwy i wygodny dostęp do:

 • nowoczesnych i zróżnicowanych produktów finansowych,

 • rozbudowanej bankowości internetowej,

 • różnorodnych kanałów komunikacji z przedstawicielami banku.

W praktyce oznacza to możliwość załatwienia wielu spraw w jednym miejscu. Innymi słowy – oszczędność czasu i pieniędzy. Czyli to na czym każdemu przedsiębiorcy zależy najbardziej. Szukasz oferty skrojonej na miarę? Skontaktuj się z nami! Wystarczy, że zostawisz swój numer, a doradca finansowy sam do Ciebie zadzwoni. Z jego pomocą z łatwością dobierzesz odpowiednie produkty bankowe dla Twojej firmy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.