Wiadomości z Katowic

Koniecznie sprawdź, zanim kupisz używane BMW X3!

  • Dodano: 2023-07-12 10:00, aktualizacja: 2023-07-14 14:19

W zestawieniu 50. najchętniej kupowanych modeli samochodów według CEPiK nie mogło zabraknąć popularnego BMW X3. Modele te cieszą się sporym zainteresowaniem. Nowe z salonu tracą szybko na wartości, dlatego większość chętnych wybiera auto z drugiej ręki. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze auto może ulec awarii, dlatego sprawdzamy najczęstsze awarie, jakie wykazują samochody używane BMW.

Niemiecka solidność, wytrzymałość na lata – to pierwsze skojarzenia związane z bawarską marką. Te z drugiej ręki nie są jednak bez skazy, co pokazują forma internetowe dotyczące usterek. Jak pod tym względem prezentuje się używane BMW X3? Ten popularny SUV dorobił się opinii niezawodnego, chociaż na kilka aspektów warto zwrócić uwagę przed zakupem. Dlaczego? Na rynku zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, potrafiący zataić mankamenty wybranego pojazdu. Czy można się przed nimi uchronić? Bez większego problemu! Wystarczy, że będziesz korzystać jedynie z agregatorów zweryfikowanych ogłoszeń, jak np. Car&More, gdzie znajdziesz tylko sprawdzone auta od autoryzowanych dealerów.

Samochody używane BMW – trzy generacje modelu X3

Luksusowy SUV od BMW pozostaje marzeniem wielu kierowców. W zależności od zasobności portfela, potencjalni nabywcy mogą celować w przedstawicieli trzech generacji X3. Pierwsza, oznaczona symbolem E83, produkowana była w latach 2003-2010. W ich przypadku trzeba zachować szczególną czujność, ponieważ z wiekiem usterek przybywa. Chociaż mogłoby się wydawać, że w przypadku starszych aut lepszym rozwiązaniem będzie wybór diesla, akurat silniki wysokoprężne w używanych BMW X3 E83 nie mają dobrej opinii. Najczęściej wskazywane awarie to: defekty wtryskiwaczy, uszkodzenia dwumasowego koła zamachowego, czy niedopalanie się sadzy w filtrze cząstek stałych.

Lepsze rekomendacje mają diesle montowane w autach drugiej generacji, czyli F25 (2010-2017). Użytkownicy nie wskazują konkretnej jednostki napędowej, której lepiej unikać. Inaczej jest w przypadku silników benzynowych. Tutaj złą sławą ma wersja 28i (2.0 R4 - 245 KM) produkowana po 2012 roku. Właściciele pechowych egzemplarzy często zgłaszają awarie pompy olejowej. Jest to o tyle poważna usterka, gdyż w przypadku braku szybkiej reakcji właściciela może dojść do zatarcia drogiej w wymianie turbosprężarki, a nawet silnika.

Obecnie w salonach dostępna jest trzecia generacja BMW X3. Oznaczona symbolem G01 została wprowadzona na rynek w czerwcu 2017 roku. Informacji o awariach nie ma wiele, aczkolwiek nie oznacza to, że 6-letnie obecnie auta są bezawaryjne. Użytkownicy wskazują m.in. problemy z maglownicą w egzemplarzach z dwulitrowymi silnikami. Co także charakterystyczne dla nowych aut, w niektórych pojazdach zdarzają się problemy z czujnikami elektronicznymi. Wynika to jednak z dużej liczby różnego rodzaju systemów, w które wyposażone jest najnowsze BMW. Używane modele z czasem będą miewać tego typu problemy, jednak jest to też w dużej mierze zależne od użytkowania samochodu.

Gdzie szukać używanych samochodów?

Usterki są nieodzowną częścią użytkowania samochodu, dlatego szukając modeli, które już miały swoich pierwszych właścicieli, trudno spodziewać się bezawaryjności. Niemniej można zminimalizować ryzyko natknięcia się na wadliwy egzemplarz. Jak to zrobić? Przede wszystkim szukać pojazdów w miejscach godnych zaufania, gdzie o każdy samochód dbają specjaliści. Używane modele dostępne na Car&More są każdorazowo dokładnie sprawdzane pod kątem ewentualnych usterek. Dodatkowo przy zakupie zyskujesz min. roczną gwarancję producenta (lub równowartościową dostarczaną przez sprawdzonych partnerów Car&More) za darmo, która zapewnia Ci 100% poczucie bezpieczeństwa podczas podróży. Możesz ją wydłużyć odpłatnie nawet do 36 miesięcy.

W ofercie są przede wszystkim prawie nowe auta, które prezentują wysoką jakość. Na stronie znajdziesz różne niemieckie marki: zarówno sprawdzone BMW używane, jak i szeroki wybór modeli Opla, Mercedesa czy Audi. Używane samochody mają zawszę gwarancję stanu technicznego, dzięki czemu możesz czuć się pewniej.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.