Wiadomości z Katowic

Która polisa turystyczna jest najlepsza na rynku?

  • Dodano: 2019-03-12 09:00, aktualizacja: 2020-11-12 15:07

Przygotowania do podróży rozpoczynamy zwykle od nakreślenia jej planu, zakupu biletów lotniczych i rezerwacji hotelu. Powinniśmy też od razu rozejrzeć się za odpowiednią polisą turystyczną - wyjazd bez niej nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ narażamy się na zbędne ryzyko i duże wydatki.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy turystyczne w różnych wariantach, podstawowym i rozszerzonym. To, na który się zdecydujemy, jest podyktowane indywidualnymi przesłankami, niemniej trzeba mieć świadomość celowości takiego zakupu. Podstawowym zadaniem polisy jest pokrycie kosztów leczenia i transportu medycznego do Polski oraz wypłata odszkodowania z tytułu nieszczęśliwego wypadku, kradzieży bagażu itp.

Chroni nas ona również przed finansowymi skutkami szkód spowodowanymi z naszej winy oraz zapewnia wsparcie w wielu innych sytuacjach. Gwarantuje kompleksową ochronę ubezpieczeniową dopasowaną do naszych rzeczywistych potrzeb. Niemniej przeglądając ubezpieczenia turystyczne na wakacyjnapolisa.pl (https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/, możemy zadać pytanie: które z nich jest najlepsze?

Jakiej polisy potrzebujesz?

Kupić pierwsze z brzegu ubezpieczenie to żadna sztuka. Kluczową kwestią jest określenie swoich oczekiwań względem polisy – każdy ma inne wymagania, w zależności od tego, dokąd się wybiera, na jak długo, z kim, w jakim celu, jaki jest jego stan zdrowia itp. Nie sposób przypisać którejś z polis miana najlepszej na rynku, ponieważ wyboru dokonujemy przez pryzmat własnych kryteriów. Niemniej warto na pewne kwestie zwrócić uwagę.

Optymalna polisa powinna zawierać ubezpieczenie: kosztów leczenia i transportu medycznego, OC w życiu prywatnym, NNW, bagażu. Kompleksowy zakres ochrony ubezpieczeniowej uzyskamy poprzez poszerzenie go o korzystne dla nas opcje, np. ubezpieczenie sportów ekstremalnych/wysokiego ryzyka, ubezpieczenie chorób przewlekłych, ubezpieczenie w ciąży, ubezpieczenie mieszkania/domu na czas wyjazdu itp.

Ponadto należy mieć na względzie: wyłączenia z ochrony ubezpieczeniowej, sumy gwarancyjne poszczególnych ubezpieczeń (jeśli będą zbyt niskie, wówczas polisa nie pokryje w całości pewnych wydatków) oraz formalności (sposób zgłaszania szkody i wypłaty odszkodowania). Cena nie powinna być główną przesłanką decydującą o zakupie polisy - w tym przypadku tanio niekoniecznie znaczy dobrze, aczkolwiek to wcale nie oznacza, że musimy przepłacać.

Gdzie w Katowicach kupić najlepszą polisę?

Obecnie najbardziej opłaca się dokonać zakupu polisy online - z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że wszystko załatwimy bez wychodzenia z domu i nie zajmie nam to więcej, niż kilkanaście minut. Poza tym polisy sprzedawane online są z reguły tańsze. Zaoszczędzamy zatem nie tylko czas, ale i pieniądze. Aby znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę, trzeba: po pierwsze - przejrzeć ranking ubezpieczeń turystycznych, który możesz sprawdzić w https://wakacyjnapolisa.pl/rankingi/5-najlepszych-najlepszych-ubezpieczen-turystycznych-dla-aktywnych/, a po drugie - porównać minimum kilka ofert różnych towarzystw (za pomocą darmowej porównywarki ubezpieczeń turystycznych). Porównywanie polis jest ważne, albowiem w ten sposób zyskujemy dostęp do aktualnych propozycji i do informacji, na których podstawie podejmujemy decyzję zakupową.

Polisa nie tylko na wyjazd zagraniczny

Utarło się przekonanie, że zakup polisy ma sens tylko przy wyjazdach zagranicznych, bo w Polsce leczymy się na NFZ. To prawda, że odchodzi tu kwestia kosztów leczenia, transportu medycznego, ratownictwa czy akcji poszukiwawczych. Niemniej bez polisy nie ma co liczyć na odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek bądź kradzieży bagażu, sprzętu sportowego itp. Z własnej kieszeni będziemy też musieli zlikwidować szkody wyrządzone osobom trzecim.

Bezpieczne wakacje? Tylko z polisą!

Wyjeżdżając na wakacje, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Niefortunne rzeczy mogą się nam przytrafić bez względu na to, co robimy i gdzie przebywamy. Chcąc uniknąć dużych wydatków z tym związanych, powinniśmy poważnie podejść do sprawy zakupu ubezpieczenia, a zyskamy spokój i komfort tak bardzo potrzebne podczas urlopu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.