Wiadomości z Katowic

Kursy SEP

  • Dodano: 2020-11-13 09:30

Marzysz o pracy elektryka, ale masz problemy ze znalezieniem pracy, albo nie wiesz nawet od czego zacząć? Najlepszym pomysłem będzie zaznajomienie się ze szkoleniami SEP. Z tego artykułu dowiesz się czego nauczysz się na szkoleniach SEP oraz gdzie najlepiej rozpocząć naukę.

Kurs SEP w Katowicach

Praktycznie wszystko dzisiaj jest zelektryfikowane i ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie fabryk, miast i zwykłych mieszkań bez elektryki i osób, które potrafią ją ujarzmić. SEP to skrót oznaczający Stowarzyszenie Elektryków Polskich, jeżeli masz w planach uzyskanie pracy w tym zawodzie, certyfikat ukończenia kursu i zdania egzaminu bez dwóch zdań Ci się przyda. W dobie coraz większych oczekiwań pracodawców i konieczności przestrzegania różnych norm, dokument potwierdzający ukończenie szkolenia SEP ma znaczenie. Ośrodek Szkoleniowy Omega prowadzi dla osób ze Śląska szkolenia przygotowujące do uzyskania uprawnień elektryka. Sprawdźmy co firma ma do zaoferowania na swoich szkoleniach SEP w Katowicach.

Kurs elektryka – czy potrzebujesz?

Pracując w małych zakładach i firmach kurs elektryka może nie być wymagane przy rekrutacji. Jednak, jeżeli w przyszłości będziesz chciał podjąć pracę w większej firmie, ceniącej renomę i wymagające spełnienia określonych kryteriów, musisz się liczyć z tym, że uprawnienia elektryczne będą wymagane albo będą stanowić element zwiększający szanse na rekrutacji.

Kursy elektryczne można podzielić na trzy: G1, G2 oraz G3. Wszystkie możesz zrealizować w Ośrodku Omega, w którym doświadczona kadra pomoże Ci się odpowiednio przygotować do zdania egzaminu. Firma może pochwalić się bardzo wysoką zdawalnością egzaminów, potwierdzoną przez liczne opinie.

Jak wygląda szkolenie SEP?

Zdobyć uprawnienia SEP w Katowicach i innych miastach Polski mogą zdobyć osoby, które przystąpią do kursy po ukończeniu 18 lat. Jak wynika z rozporządzenia Ministerstwa Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej w skrócie MGPiPS uprawnienia elektryczne będą niezbędne przy rozpoczynaniu samodzielnej pracy przy urządzeniach w zakresie eksploatacji i dozoru instalacji, jak i sieci elektroenergetycznych. Uprawnienia wydawane są na 5 lat, po ich wygaśnięciu konieczne należy uprawnienia odnowić. Wynika to z faktu zmian technologicznych, które wpływają również na elektrykę. Rozwój technologii wpływa również na dokonywanie zmian w prawie. Systematyczne odświeżanie wiedzy pozwala, przywrócić pamięci zapomniane informacje oraz zdobyć informacje na temat nowych narzędzi i sposobów pracy wykorzystywanych w pracy elektryka.

Kurs SEP prowadzony w Gliwicach, Katowicach, Zabrzu i innych miastach Śląska przez Omega zawiera w sobie część teoretyczną i praktyczną. Podczas zdobywania wiedzy teoretycznej kursanci poszerzają obecną wiedzę i ją systematyzują, oraz uczą się wszystkiego od podstaw.  Część teoretyczna obejmuje wszystkie istotne zagadnienia z którymi spotkasz się w swojej pracy: rodzaje instalacji, obowiązujące przepisy, zasady bezpieczeństwa. Zajęcia w części praktycznej skutecznie przykuwają teorię w praktykę.

Egzamin

Szkolenie ma na celu nie tylko poszerzanie wiedzy, ale głównie skupia się na tym, aby kursanci zdali egzaminy zdawane przez Komisją Kwalifikacyjną. Zawodu w głównej mierze uczy się w codziennej pracy, ale aby tą dostać potrzebne są podstawy. Czy egzamin jest trudny? W życiu zdaje się trudniejsze egzaminy, chociażby na prawo jazdy, ale zasoby wiedzy należy posiadać, uprawnień nie uzyska się bez poważnego podejścia do sprawy. Zbiór przykładowych pytań wraz z odpowiedziami dostępny jest na stronie Ośrodka Omega i można spokojnie się z nimi zapoznać.

Jeżeli widzisz się w zawodzie elektryka i masz aspiracje dobrze zarabiać, uzyskanie uprawnień SEP może okazać się nie pomijanym aspektem Twojej ścieżki kariery, ale nie masz czego się bać. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną kadrę, która odpowiednio przygotuje Cię do zdania egzaminu, a później czeka na Ciebie już tylko praca w dobrze płatnym zawodzie i dalsza edukacja.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.