Wiadomości z Katowic

Magazyn do przechowywania skutera i roweru- wszystko, co musisz wiedzieć o tym rozwiązaniu

  • Dodano: 2021-12-22 15:15

O zaletach poruszania się jednośladem po dużym mieście raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Jazda na rowerze niesie za sobą wiele korzyści – dla zdrowia, kondycji, ale i dla ekologii. Ponadto jest to oszczędność czasu, gdyż pomaga ominąć korki. Skuter pozwala natomiast szybko dotrzeć z punktu A do punktu B w zasadzie bez najmniejszego wysiłku, również nie zważając na ograniczenia i korki. Wiele osób posiada także motocykle do jazdy po mieście. Nasuwa się jednak pytanie: jak ochronić jednoślady przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie mając garażu? Podpowiadamy, jak i gdzie przechowywać rower, skuter czy motocykl.

Magazyn do przechowywania skutera – alternatywa dla garażu

Pytanie, które dręczy właścicieli jednośladów, gdy aura na zewnątrz zmienia się z ciepłej w deszczową i wietrzną, to: gdzie przechować skuter albo rower? Z pomocą przychodzą magazyny typu self storage – rozarent.pl - magazyny w Katowicach. Jest to najlepsza możliwa alternatywa dla własnego garażu czy parkingu podziemnego. Jak wiadomo – kupno własnego garażu wiąże się dziś z niemałym wydatkiem. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie zawsze obiekt przydaje się przez cały rok. Ponadto prywatne garaże bardzo często padają łupem włamywaczy i ciężko skutecznie temu zapobiec. Jeżeli jesteś posiadaczem drogiego roweru, skutera bądź motocykla – z pewnością wizja kradzieży spędza ci sen z powiek. Garaże podziemne również nie są zbyt bezpiecznym miejscem dla skutera czy motocykla, a nawet roweru. Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia twojego pojazdu przez ciągle przemieszczające się w przestrzeni podziemnej samochody oraz inne pojazdy. W magazynie samoobsługowym twój jednoślad jest zawsze bezpieczny, ponieważ wynajmowane boxy są chronione monitoringiem. Nad ich bezpieczeństwem nieustannie czuwa także profesjonalna firma ochroniarska. Dostęp do boxa masz tylko i wyłącznie ty – otrzymujesz indywidualny kod dostępu. W takim wynajętym magazynie możesz w zasadzie przechowywać, co tylko chcesz. Wadą może być natomiast odległość od miejsca zamieszkania. Jednakże, jeśli decydujesz się na przechowywanie jednośladu w bezpiecznym miejscu na zimę, to nie ma konieczności częstego zaglądania do pojazdu.

Magazyny samoobsługowe – dlaczego warto je wynajmować?

Self storage to po prostu dodatkowa przestrzeń do przechowywania – rowerów, skuterów, ale możesz tam trzymać również opony zimowe, części zamienne, płyny eksploatacyjne, elementy dekoracyjne oraz dowolny sprzęt. Wynajem magazynów samoobsługowych to niezwykle elastyczna usługa, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść. Nie jesteś zmuszony, by wiązać się umowami na z góry narzucony okres. Nie ma żadnych wymogów co do długości najmu, a z usługi można w każdej chwili zrezygnować. Możesz wynająć magazyn typu self storage zarówno na miesiąc, jak i na rok, a nawet na czas nieokreślony! Jeśli więc chodzi o przechowanie motocykla lub chcesz przechowywać skuter bądź rower w okresie zimowym – wynajmujesz magazyn tylko na kilka miesięcy. Do wynajętego pomieszczenia masz dostęp o każdej porze dnia i nocy – po prostu cały czas bez żadnych ograniczeń. Oczywiście nietrudno się domyślić, że wynajem magazynu wiąże się ze stałymi opłatami. Nie są one jednak wygórowane i zależą między innymi od wielkości magazynu – im mniejszy, tym niższe opłaty. Tak naprawdę każde rozwiązanie niesie za sobą koszty, ponieważ kupno własnego garażu to duży wydatek, jak również utrzymanie go.

Jak wynająć magazyn samoobsługowy – na czym dokładnie polega usługa?

Usługa wynajmowania magazynów typu self storage jest dokładnie tym, o czym mówi jej nazwa – podpisujesz umowę na wynajem (elastyczną, jeśli chodzi o okres wynajmu), opłacasz niezbędne koszty i zyskujesz całodobowy dostęp do przestrzeni, w której możesz przechowywać cokolwiek zechcesz. Warto zapoznać się z informacjami, zamieszczonymi na stronie internetowej przez firmę oferującą wynajem. Umowa podpisywana jest zwykle od ręki, a wszelkie formalności zredukowane do niezbędnego minimum. Aby mieć nieograniczony dostęp do wynajętej przestrzeni – otrzymujesz unikalny indywidualny kod dostępu. To wszystko! Procedura – jak widać – nie jest skomplikowana.

Jak dbać o rower lub skuter?

Wynajęty magazyn to wręcz wybawienie dla właścicieli rowerów, skuterów i motocykli. Każdy z tych pojazdów wymaga bowiem odpowiedniego przechowywania, kiedy temperatura na zewnątrz spada. Przede wszystkim ważne jest to, by w miejscu przechowywania panowała optymalna temperatura oraz, by było sucho. Warto podkreślić, że dużym atutem wynajmowanych magazynów jest brak wilgoci, czego nie można powiedzieć najczęściej o zawilgoconych i zimnych garażach. Jeśli chodzi o motocykl to dla ochrony opon warto umieścić go na zimę w specjalnym stojaku. Z kolei po zimie konieczna będzie wymiana oleju, przegląd i inne niezbędne czynności serwisowe (w zależności od stanu pojazdu). Rower także warto po zimie zabrać do serwisu, by profesjonaliści dokonali przeglądu, wyregulowali pojazd, ocenili stan opon i poszczególnych części, a co za tym idzie – przygotowali go na kolejny sezon użytkowania. Jedno jest pewne – nie da się odpowiednio zadbać o jednoślad na podziemnym parkingu czy w zawilgoconym garażu. Wynajęty magazyn wydaje się zatem najlepszą i najbezpieczniejszą opcją.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • kreska

    Fajna opcja, na wiosnę planuję sobie kupić vespę więc pomyślę o czymś takim do przechowywania

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.