Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Meble kosmetyczne - co należy wybrać

  • Dodano: 2020-02-04 09:45

Dobry salon kosmetyczny to nie tylko szeroki zakres usług i profesjonalne kosmetyczki. W gabinecie powinny znajdować się odpowiednie meble. Jak je wybrać, by dobrze służyły zarówno pracownikom salonu jak i jego klientkom?

Dobry salon kosmetyczny to nie tylko szeroki zakres usług i profesjonalne kosmetyczki. W gabinecie powinny znajdować się odpowiednie meble. Jak je wybrać, by dobrze służyły zarówno pracownikom salonu jak i jego klientkom?

Co musi znajdować się w każdym salonie?

W każdym salonie muszą znajdować się meble, dzięki którym będzie możliwe wykonywanie wszystkich proponowanych zabiegów. Nie mogą top być zwykle meble kupione w tradycyjnym salonie meblowym. Konieczne są specjalne meble kosmetyczne przystosowane do wymogów bezpieczeństwa i zasad higieny. Powinny także ułatwiać pracę kosmetyczce.

Stolik

Najważniejszym meblem jest stolik, przy którym możesz wygodnie przeprowadzić manicure i zabiegi pielęgnacyjne związane z dłońmi. Stolik taki powinien mieć odpowiednią wielkość, tak aby zmieściły się na nim wszystkie akcesoria niezbędne do pracy – przybory kosmetyki, czy lampa. Aby mebel był maksymalnie funkcjonalny, warto aby miał szuflady, w których można trzymać wszystkie potrzebny.

Krzesła

Przy stoliku powinny znajdować się taborety. Powinny to być wygodne taborety na kółkach. Zapewnią one wygodę pracy kosmetyczki. Ale także i klientka będzie czuła się swobodnie i wygodnie podczas zabiegu. Każdy taboret powinien posiadać regulację wysokości. Dzięki temu każdy siadający będzie mógł łatwo dopasować wysokość taboretu do własnego wzrostu.

Jeżeli salon proponuje wykonanie make-up, to znacznie wygodniejszą opcją będzie krzesło. Najwygodniejsze jest krzesło z wysokim oparciem i podnóżkiem. Klientka będzie w wygodnej pozycji. Kosmetyczka również będzie mogła pracować w dogodnych warunkach.

Łózka zabiegowe

Łóżka kosmetyczne służą nie tylko do masażu. Są pomocne także przy nakładaniu maseczek czy przy innych zabiegach na twarz. Każde łóżku powinno by c wystarczająco długie, tak by nawet najwyższe klientki mogły położyć się wygodnie. Wiele łóżek ma także otwór w podgłówku. To zapewnia odpowiednią pozycję głowy np.: podczas masażu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jakość

Mebel powinien jak najdłużej zachować swój wygląd i przede wszystkim funkcjonalność. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, czy wszystkie mechanizmy działają płynnie.

Estetyka

Każdy mebel powinien być starannie wykończony. Mele nie powinny mieć odprysków, a przypadku tapicerki nie powinno być widać np.: wystających nitek. Meble powinny wyglądać także elegancko. Coraz częściej także zwraca się uwagę na to, aby meble pasowały do wystroju wnętrz.

Wygoda użytkowania

Meble powinny praktyczne i wygodne. Powinny mieć takie funkcje, dzięki którym kosmetyczka powinna pracować sprawnie. Mebel w żaden sposób nie  może utrudniać jej zadania. Także i klientka powinna czuć się swobodnie i zrelaksowana podczas wykonywania zabiegu. Mebel powinien dać się łatwo przystosować do potrzeb zarówno klientki, jak i kosmetyczki. Powinien także łatwo dać się przystosować do aktualnie wykonywanego zabiegu.

Gdzie kupić odpowiednie meble?

Meble odpowiednie do kabinetu kosmetycznego można kupić w odpowiednich hurtowniach i sklepach. W tego typu miejscach można znaleźć tylko meble kosmetyczne. Często można tutaj dostać także akcesoria potrzebne w każdym salonie.

Meble warto kupić w takim sklepie, w którym można w łatwy sposób uzyskać poradę. Specjaliści z pewnością doradzą, jakie wyposażenie będzie najlepsze w danym salonie. Podpowiedzą, jakie meble mogą być przydatne przy danym profilu działalności. Bo innego wyposażenia będzie potrzebował gabinet stylizacji paznokcia a innego gabinet stylizacji rzęs.

Dobry sprzedawca proponuje także meble, które mają odpowiednie atesty oraz spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Dobre meble mają też długi okres gwarancji.

Więcej na stronie ayala.com.pl

AYALA S.A. ul. Julianowska 59A, 05-500 Piaseczno, Tel. +48 22 702 03 30.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.