Wiadomości z Katowic

Meble ze stali nierdzewnej - niezawodne i odporne na warunki atmosferyczne

  • Dodano: 2023-01-12 12:45

Niezawodność, wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu – to jedne z cech mebli ze stali nierdzewnej. Ze względu na swoje właściwości, idealnie nadają się do lokalów gastronomicznych, w których meble kuchenne narażone są na działanie różnych czynników. Co jeszcze warto wiedzieć o takich produktach?

Czym charakteryzują się meble ze stali nierdzewnej?

Funkcjonalność i trwałość mebli ze stali nierdzewnej sprawia, że od dłuższego czasu są chętnie wybieranymi produktami do lokali gastronomicznych. Wśród nich można wyróżnić szafy magazynowe, przelotowe czy porządkowe, okapy, baseny gastronomiczne, blaty, półki oraz stoły nierdzewne.

Stal nierdzewna to nic innego jak mieszanka chromu, żelaza i węgla. Jej właściwości sprawiają, że produkty z niej wykonane są odporne na korozję. Charakteryzują się również stosunkowo łatwym użytkowaniem i wytrzymałością. Ich niezawodność objawia się w lekkości, stabilności i wygodzie. Dzięki temu sprawdza się doskonale w lokalach gastronomicznych, gdzie meble kuchenne narażone są na działanie temperatury, uszkodzenia i wyszczerbienia pod wpływem różnych przyrządów.

Meble ze stali nierdzewnej w branży gastronomicznej – dlaczego warto na nie postawić?

Kuchnie w lokalach gastronomicznych można wyposażyć tak samo, jak kuchnie w mieszkaniach, jednak będzie to wymagało częstych remontów i wymiany mebli na nowe. Tradycyjne wersje szybko się wyeksploatują, natomiast te ze stali nierdzewnej nawet po latach będą wyglądały jak nowe. Ten rodzaj materiału sprawia również, że produkty z niego wykonane są łatwe w utrzymaniu czystości i charakteryzują się wysoką odpornością na środki chemiczne. Należy jednak pamiętać o systematyczności w sprzątaniu – co jednak narzuca sama specyfika pracy w gastronomii.

Jak wyposażyć kuchnię w meble ze stali nierdzewnej?

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ze stali nierdzewnej. Możliwe jest wyposażenie nimi nie tylko samej kuchni, ale i magazynów czy pomieszczeń chłodzących. Zostały stworzone całe systemy regałowe. Można również postawić na wiszące półki i szafki.

Z kolei w samej kuchni warto postawić na baseny gastronomiczne do zmywania naczyń, które nie nadają się do zmywarek. Poza samymi meblami dostępne są również wózki serwisowe oraz transportowe ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej są odporne na korozję, działanie wysokiej temperatury i zniszczenia. Z tego powodu sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, gdzie usprawniają pracę i pomagają zachować czystość na dłużej.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.