Wiadomości z Katowic

Mezoterapia – czy jest to zabieg dla Ciebie?

  • Dodano: 2021-10-21 14:30

Przeglądając listę zabiegów wykonywanych w konkretnych salonach kosmetycznych można zacząć się zastanawiać czy są one dla nas. Po pierwsze ich liczba jest przytłaczająca, a po drugie nazwy nie brzmią zbyt przyjaźnie. Na szczęście prawda jest taka, że zdecydowana większość zabiegów wykonywanych w gabinetach jest bezinwazyjna. Nie ma absolutnie potrzeby mocnego ingerowania w wygląd skóry. Chodzi w nich jedynie o to, by poprawić jej wygląd poprzez wprowadzenie substancji odżywczych i budulcowych zgodnych z zapotrzebowaniem. 

Mezoterapia – co to za zabieg?

Jednym z zabiegów, który pojawia się w ofercie salonów kosmetycznych jest mezoterapia. Pod tą nazwą kryje się kuracja mająca na celu przygotowanie skóry do kolejnych etapów pielęgnacji. Jest to możliwe dzięki tworzonym mikronakłuciom. To właśnie przez nie w kolejnych etapach przedostają się dostarczane skórze substancje. Dzięki mezoterapii są one w stanie przedostać się na tyle głęboko, by mieć realny wpływ na zachodzące w skórze procesy. Co więcej sam zabieg jest pobudzeniem do regeneracji. Mamy więc realną szansę na uzyskanie pozytywnych efektów kuracji.  

Gdzie wykonać zabieg mezoterapii?

Wiele zabiegów kosmetycznych kobiety decydują się wykonywać w domowym zaciszu. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu dostępu do sprzętów. Są one małe i poręczne, a do tego łatwe w obsłudze. Jednak nie na każdy zabieg warto się zdecydować w domu. Głównie z tego względu, że do wykonania wielu z nich potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Tak właśnie jest w przypadku mezoterapii, którą warto jest wykonać w https://nowacka.com.pl/. Samodzielne przeprowadzenie tego zabiegu mogłoby skończyć się nie tylko niepowodzeniem, ale również pojawieniem się efektów ubocznych. To bowiem osoba pracująca w salonie kosmetycznym ma odpowiednią wiedzą pozwalającą na bezpieczne wprowadzenie mikronakłuć na skórze. To ona również wie, jakie produkty warto nałożyć w kolejnym kroku. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.