Wiadomości z Katowic

Mokosh: marka, która wypełnia obowiązki wobec planety

  • Dodano: 2021-12-02 12:30, aktualizacja: 2021-12-08 08:42

Mokosh jest prawdziwą perełką wśród polskich marek kosmetycznych. Docenianą nie tylko za fenemonelne receptury kosmetyków, w których wykorzystuje się najwyższej próby surowce i składniki pochodzenia roślinnego, ale cenioną również za ekologiczne wartości, którym pozostaje wierna od samego początku. 

Manifest marki wybrzmiewa w każdym aspekcie działalności. Od kreowania receptur, przez proces produkcyjny, po sprzedaż, a nawet użytkowanie produktów. Na pierwszym miejscu stawiana jest natura – poszanowanie jej praw i bezpieczeństwo, a to z kolei oznacza, że i konsument otrzymuje produkt najwyższej jakości, który zachwyca działaniem, właściwościami, ale też zapachem i konsystencją. Poznaj wszystkie kosmetyki Mokosh: https://horex.pl/mokosh.html

Mokosh – siła tkwi w naturalnej pielęgnacji

Mokosh, zdając sobie sprawę z siły, jaka drzemie w naturze, wykorzystał jej potencjał z korzyścią dla zdrowia i urody. Kosmetyki są ucztą dla ciała i zmysłów, powstają w zgodzie z przyrodą i jasno określonymi wartościami, których fundamentem jest dobro środowiska naturalnego oraz ekologia.

Czym wyróżniają się kosmetyki tej marki, że błyskawicznie stały się bestsellerami i zdobyły uznanie branży beauty? Przede wszystkim tym, że ich receptury bazują na najwyższej próby składnikach pochodzenia naturalnego: czystych ekstraktach roślinnych, glinkach, masłach, hydrolatach i olejach.

Nie zawierają potencjalnie szkodliwych substancji, jak chociażby parabenów, silikonów, pochodnych ropy naftowej, wazeliny czy SLS-ów, co daje pewność, że produkty Mokosh są całkowicie bezpieczne dla skóry, a ryzyko podrażnień czy alergii, ograniczone do minimum.

Co ważne, większość kosmetyków polskiej marki uzyskała prestiżowy certyfikat „V”, który przyznawany jest przez fundację Viva. Potwierdza on, że produkty są wolne od substancji pochodzenia zwierzęcego i całkowicie wegańskie. 

I opakowania... Twórcy Mokosh doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie tylko skład i formuły powinny powstawać w zgodzie z naturą. Zwłaszcza teraz, gdy naszą planetę zalewają tony niepotrzebnych odpadów. 

Mokosh kosmetyki naturalne

Ekologiczny manifest marki Mokosh

Mokosh na każdym kroku potwierdza, że ekologia i dobro środowiska naturalnego, jest najważniejszą ideą brandu. O ile w przypadku receptur kosmetyków naturalnych, wiele kwestii jest podyktowanych normami prawnymi, o tyle w przypadku opakowań i samej działalności, nie jest to tak oczywiste i wiele zależy on indywidualnych przekonań i odpowiedzialności producenta.

„Mamy obowiązek wobec naszej planety” – tak brzmi sztandarowe hasło brandu, którego wyraz widoczny jest w projekcie #ZiemiaToDom. Przedsięwzięcie odnosi się nie tylko do proekologicznych działań Mokosh, ale też promowania zrównoważonego rozwoju i zwiększania świadomości w kwestii ochrony środowiska. 

W ramach projektu realizowane są cztery główne inicjatywy: działania zmniejszające emisję CO2, a także eliminujące ilość plastiku. Kolejne dwie dotyczą promowania materiałów biodegradowalnych czy też nadających się do recyklingu. 

Przykładowo, by zmniejszyć emisję CO2, Mokosh wymienioło teksturę opakowań na cieńszą, co sprawia, że jednym transportem jest w stanie przewieźć więcej materiału, po drugie postawiono na odnawialne źródła energii i siedziba przedsiębiorstwa jest zasilana energią wodną, wiatrową czy słoneczną. 

Z kolei, by zredukować ilość plastiku, który ma bardzo negatywny wpływ na środowisko, firma zamieniła opakowania plastikowe na szklane, a także wyeliminowano taśmę fioliową na rzecz papierowej, a folię bąbelkową zastąpiono tekturą.

Właścicielom marki zależy jednak, by i opakowania były ekologiczne, dlatego też wykorzystywane są  flakoniki z ciemnego, farmaceutycznego szkła, które nadaje się do recyklingu. Ponadto, mogą być również wykorzystane do ponownego napełnienia, czy też posłużyć jako gadżet kuchenny bądź łazienkowy. Jeśli jednak nie mamy pomysłu na szklane opakowania – brand stworzył specjalne stacjonarne punkty odbioru opakowań Mokosh, których jest już ponad 20 w Polsce, a sieć stale się rozwija.

Mokosh, czyli fiolozofia marki oparta na harmonii

Mokosh jest marką, która stawia na harmonię i równowagę – pomiędzy naturą, poszanowaniem jej praw, a bezpieczeństwem i potrzebami człowieka. Aromatyczne kosmetyki są ucztą dla ciała i zmysłów, które przeobrażaja rutynę pielęgnacyjną w prawdziwy rytuał.

Najwyższe stężenia składników aktywnych w czystej postaci – bez sztucznych dodatków, konserwantów czy wypełniaczy – tyle, a raczej aż tyle leży u podstaw każdej receptury polskiego brandu, który swoimi kompozycjami i formulacjami kosmetycznymi podbija serca klientów, którzy stawiają na świadomą pielęgnację na najwyższym poziomie. 

Serca skradają nie tylko kosmetyki, ale też cała otoczka i filozofia Mokosh, która przyświeca marce w codziennej działalności, tworząc tym samym przedsiębiorstwo kompletne, świadome i spójne – znakomicie łączące potrzeby klienta, troskę o naturę, zrównoważony rozwój, ale też biznes.
 

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.