Wiadomości z Katowic

Naturalny kolor zębów – co ma wspólnego z protezami nakładkowymi? 

  • Dodano: 2021-10-21 14:15

Żółty kolor uzębienia to nieprzyjemność z którą zmaga się ogromna ilość osób. Jedni nie widzą w tym problemu, zaś u niektórych jest to kłopot bardzo dużej wagi z którym starają się walczyć. Naturalny kolor zębów bywa różny u każdego, jednak istnieją również inne powody zaistniałych przebarwień. Jakie? I Jak skutecznie z nimi walczyć? 

Co wpływa na ubarwienie naszego uzębienia? 

Przede wszystkim – geny. To one w głównej mierze odpowiadają za to, jaki odcień mają nasze zęby. Od szarości, przez żółć, po brązowy. Warto zaznaczyć, że naturalny kolor zębów nigdy nie jest śnieżnobiały. Jest to jedynie błędne przekonanie, które powstało w wyniku oglądania reklam produktów takich jak pasty do zębów czy szczoteczki. Po genach, ogromny wpływ na kolor zębów mają oczywiście produkty, które spożywamy. Herbata, kawa, wino czy napoje gazowane to zabójcy zdrowego ubarwienia naszych zębów. W grę wchodzą również papierosy, które poza żółknięciem zębów powodują również wiele innych chorób oraz przebarwień, na przykład na palcach u rąk. Ponad to, jednym z czynników przyczyniających się do utraty naturalnego koloru zębów są niekiedy leki. 

Jak przywrócić naturalny kolor zębów? 

Naturalny kolor zębów to dla wielu osób bardzo ważna rzecz. Bardzo często nawet jeśli zdecydujemy się na rezygnacje z powyższych produktów, jest już za późno na odzyskanie koloru domowymi sposobami. Wtedy na pomoc przychodzi wybielanie metodą nakładkową. Polega na odbyciu dwóch wizyt u stomatologa, który najpierw pobiera wyciski uzębienia i tworzy spersonalizowane nakładki, a następnie przekazuje je swojemu pacjentowi. Taki zabieg możemy wykonać na przykład tutaj https://maszewski.com/kompleksowe-leczenie-stomatologiczne/. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej, cała procedura przebiega szybko i sprawnie. Warto również podkreślić, że jest to zabieg zupełnie bezbolesny. Jeśli więc zależy Ci na odzyskaniu naturalnego koloru zębów, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę stworzenie swojej własnej nakładki wybielającej. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.