Wiadomości z Katowic

Nie wiesz jak zaplanować dziecku wakacje? Zapisz je na półkolonie żeglarskie

  • Dodano: 2019-07-11 09:00

Wakacje to upragniony czas dla dzieci i młodzieży, kiedy mogą odpocząć od wczesnego wstawania do przedszkola, czy szkoły, a przede wszystkim od nauki. Dla rodziców to zdecydowanie trudniejszy moment, ponieważ urlop w pracy jest znacznie krótszy, niż dwa miesiące. W związku z tym, często pojawia się problem, co zrobić z dzieckiem podczas wakacji. Na szczęście jest wiele sposób, aby wypełnić swoim pociechom wolny czas, zapewnić im sporą dawkę aktywności fizycznej i sprawić, że przeżyją jedną z najciekawszych przygód swojego życia. To wszystko zapewniają półkolonie żeglarskie ze Sztorm Grupą!

Półkolonie żeglarskie ze Sztorm Grupą

Niemal wszystkim się wydaje, że w Polsce żeglować można głównie po morzu oraz mazurskich jeziorach. Czy można żeglować na Śląsku? Pewnie wiele osób opowiedziałoby, że jest to niemożliwe, ponieważ Śląsk to kopalnie i wielkomiejska aglomeracja, gdzie nie ma miejsca na naukę żeglowania. Nic bardziej mylnego. Otóż ta część naszego kraju może pochwalić się bardzo dużą ilością zalewów i różnych akwenów wodnych, gdzie można uczyć się właśnie żeglowania i bezpieczeństwa na wodzie. 

Sztorm Grupa zajmuje się m.in. organizacją półkolonii żeglarskich dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 12 lat. Dzięki specjalnym programom oraz wykwalifikowanej, doświadczonej grupie wychowawców i instruktorów, dzieci przez kilka dni mogą nabywać wiedzę z zakresu żeglarstwa. A to wszystko w otoczeniu niezwykle urokliwego i pięknego miejsca, jakim jest Pogoria I. To zespół zbiorników wodnych w Dąbrowie Górniczej o łącznej powierzchni 75 ha, otoczony lasami. Sprawdź szczegóły: https://sztormgrupa.pl/index.php/lato/polkolonie-slask/

Półkolonie dostosowane do grupy wiekowej

Należy podkreślić, że rodzice mogą zdecydować się na wybór jednej z trzech ofert półkolonii żeglarskich. Warto zaznaczyć, że dana oferta dostosowana jest do wieku dziecka. I tak, najmłodsi uczestnicy w wieku 5-9 lat mogą wziąć udział w półkoloniach Mali Piraci z Karaibów. Turnus trwa 5 dni, w czasie którego odbywają się zajęcia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie, zajęcia żeglarskie (obsługa jachtu, stawianie żagli), zajęcia około żeglarskie (wiązanie liny, cumowanie do portu). Ponadto przewidziane są liczne zabawy i gry na lądzie oraz konkursy. Na zakończenie półkolonii odbywają się Regaty SztormCup.  

Dla starszych dzieci, w wieku 7-12 lat odpowiednie będą natomiast półkolonie Mali Kapitanowie Sztorm Grupy. Przez 5 dni uczestnicy bardzo aktywnie spędzają czas na jachcie oraz na lądzie. Wszystko zaczyna się od podstaw związanych z żeglowaniem. W międzyczasie dzieci uczą się m.in. wiązać węzły żeglarskie i klarować jacht. Do tego po zajęciach na wodzie przewidziane są różne gry, zabawy w podchody na lądzie. Cały czas nad bezpieczeństwem dzieci czuwają doświadczeni wychowawcy, ratownicy, sternicy i instruktorzy. 

Akademia Mały Optimist to oferta półkolonii skierowana z kolei do dzieci w wieku 6-12 lat. Czas trwania turnusu również wynosi 5 dni. Dzieci, które nie boją się wody będą zachwycone wszystkimi zajęciami, jakie przewidziane są w tej ofercie. Podczas kilku dni uczestnicy oswajają się z przebywaniem na jachcie, wykonują różne ćwiczenia, poznają zasady bezpieczeństwa przebywania na różnych akwenach wodnych. Stawiają żagle, pagajują, sterują, wiążą węzły żeglarskie. Oczywiście przez cały czas przebywania na łódkach, dzieci mają założone kamizelki ratunkowe. Z kolei podczas zajęć na lądzie uczą się śpiewać szanty, biorą udział w mini olimpiadach sportowych. Na koniec turnusu odbywają się Regaty Sztorm Cup, czyli wyścigi na jachtach. 

Podstawa to bezpieczeństwo

Przez cały czas trwania półkolonii żeglarskich Sztorm Grupy nad bezpieczeństwem i zdrowiem wszystkich uczestników czuwa szeroka kadra wychowawców, instruktorów, ratowników i sterników. Sztorm Grupa liczy ponad 100 osób. 

Co więcej, półkolonie żeglarskie Sztormiaki zawsze zgłaszane są do Kuratorium Oświaty. Podlegają one licznym kontrolom i nadzorom ze strony wspomnianego Kuratorium, a także Sanepidu i Straży Pożarnej. Wszystkie protokoły z kontroli zawsze są bez uwag. 

Na czas trwania turnusu Sztorm Grupa zapewnia transport autokarowy z Chorzowa, Katowic, Dąbrowy i Sosnowca. Autokar jest klimatyzowany, a dzieci i młodzież podróżują pod opieką wychowawcy. Przestrzegane są wszystkie przepisy podczas podróży - w tym zapinanie podróżujących w pasy bezpieczeństwa. Oczywiście dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie oraz szereg dodatkowych atrakcji w czasie półkolonii. 

Wakacje ze Sztorm Grupą

Nie wiesz co zrobić z dzieckiem podczas wakacji? Zapisz je na półkolonie żeglarskie ze Sztorm Grupą, a na pewno nie będziesz żałować swojej decyzji. Dla wszystkich zainteresowanych rodziców półkoloniami przewidziano spotkania informacyjne w siedzibie Sztorm Grupy w Katowicach, przy ulicy Mickiewicza 3. Spotkania odbędą się odpowiednio 15 kwietnia, 20 maja i 17 czerwca. 

Dla dziecka półkolonie żeglarskie Sztormiaki 2019 będą niesamowitą przygodą, która może przerodzić się w prawdziwą pasję do żeglowania. Kilkudniowe półkolonie to fantastyczna alternatywa, kiedy zamknięte są szkoły, przedszkola oraz świetlice. W pięknych okolicznościach przyrody dzieci uczą się współpracować w grupie, zdobywają wiedzę z zakresu żeglugi, a co najważniejsze aktywnie spędzają wolny czas. Dzięki licznym zajęciom na kilka dni są oderwane od telefonów, komputerów i innych technologicznych gadżetów. Za to przebywają w wspaniałych warunkach stworzonych do wypoczynku, nauki i zabawy, a to wszystko zaledwie 20 km od Katowic. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.