Wiadomości z Katowic

O czym należy pamiętać, drukując katalog?

  • Dodano: 2023-02-06 12:30

Profesjonalnie prezentujący się katalog to świetna wizytówka dla Twojej firmy. Nareszcie pokażesz nie tylko swój zespół czy siedzibę firmy, ale też przedstawisz dotychczasowe osiągnięcia. Dzięki temu przyciągniesz klientów, zainteresujesz inwestorów, a przede wszystkim zyskasz przewagę nad konkurencją. Jednak do tego potrzebny Ci jest dobrze wydrukowany katalog – sprawdź, jak to zrobić.

Jak wydrukować profesjonalny katalog?

Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, gdy interesuje Cię druk katalogów, jest papier. Musi być on gruby i wytrzymały, ale nie za ciężki. Najlepszą opcją do druku katalogu jest papier matowy o grubości 100 g/m2. Nie zapomnij również o kolorystyce - wybierz takie połączenie kolorów, które będzie się pięknie prezentować na stronach.

Drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest układ graficzny. Powinien być on jak najbardziej przejrzysty i intuicyjny, aby kupujący łatwo znaleźli w katalogu to, czego potrzebują. Staraj się nie używać zbyt wielu kolorów i innych efektów - dzięki temu będzie on bardziej interesujący dla klientów.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę czcionkę. Najlepszą opcją dla katalogów jest wyraźna, jednolita czcionka - wygląda ona bardziej nowocześnie i elegancko. Nie należy zapominać o wielkości każdej litery — jeśli będzie ona zbyt mała, wówczas utrudni to czytanie klientom. Może to skutkować szybkim odłożeniem katalu. Dlatego zdecyduj się na font, który będzie czytelny, widoczny i zapewni komfort podczas czytania.

Jaki papier sprawdzi się do drukowania katalogu?

Jakość papieru jest jednym z najważniejszych czynników w druku katalogów. Twój wydrukowany katalog powinien być jak najtrwalszy, dzięki czemu nie będzie się rwał i blakł po kilku latach. Możesz wybierać spośród różnych papierów, w tym powlekanych i niepowlekanych. Powłoka służy do ochrony przed wilgocią i brudem, dzięki czemu jest trwalsza od papieru niepowlekanego.

Czy warto zlecić drukowanie katalogów profesjonalnej drukarni?

Jeśli chcesz zamówić katalog, lepiej skorzystać z usług profesjonalistów. Pomogą Ci oni stworzyć wysokiej jakości produkt, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

Pamiętaj o tym, że profesjonalna firma zajmująca się drukiem katalogów doradzi Ci w kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim dotyczy to rodzaju oraz jakości papieru, które są ważne dla trwałego produktu. Możesz również zamówić druk katalogów online w firmie, która oferuje taką usługę. Dodatkowo niektóre firmy oferują darmowe usługi projektowe, więc nie musisz się martwić o wygląd swojego katalogu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.