Wiadomości z Katowic

Odkryj, jak prosto zarobić na nieużywanym sprzęcie! Nawet 500 zł bez wychodzenia z domu

  • Dodano: 2020-06-10 06:45, aktualizacja: 2020-06-12 10:57

Super nowoczesny blender do robienia zdrowych koktajli, z którego nie korzystasz, bo nie masz czasu, hantle użyte kilka razy, bo jednak wolisz wybrać się na rower, lampa do hybrydowego manicure, którą włączasz raz w miesiącu... wiele mamy takich przedmiotów wokół siebie. Leżą, zabierając przestrzeń w szafkach, w piwnicy, czy poddaszu. Jednak trudno się z nimi rozstać, bo albo „jeszcze się kiedyś przydadzą”, albo zainwestowaliśmy w nie sporo czasu i pieniędzy i ciężko je tak po prostu oddać. Wydają się bezużyteczne, ale to nie do końca prawda.

Zobacz, co masz

Nasze zakupowe wpadki, nietrafione prezenty i rzadko używane sprzęty mogą służyć nie tylko nam. Może dla nas w danym momencie są bezużyteczne, ale innym są koniecznie potrzebne. Warto to wykorzystać i gratom zabierającym przestrzeń w mieszkaniu dać nowe życie.

Blender mimo długiego przebywania w kartonie nadal jest sprawny i równie dobrze zamiast zdrowych koktajli, może pomóc przygotować posiłek dla córeczki sąsiadki mieszkającej piętro niżej. Hantle możesz pożyczyć koledze z pracy, który przygotowuje się do triatlonu i chce być w najlepszej formie, a lampa do manicure w ciągu miesiąca może posłużyć również innym kobietom.

Pożyczając nieużywane przedmioty, odkrywasz na nowo ich wartość i przy okazji pomagasz innym. Rzeczy, które są dla nas nieprzydatne, mogą zrobić jeszcze wiele dobrego. Wystarczy, że w odpowiednim momencie podasz je odpowiednim ludziom.

Podziel się...

Jak znaleźć osoby, którym mogą przydać się nasze (nie)przydatne rzeczy? Najlepiej ogłosić w okolicy, że mamy do dyspozycji blender, hantle, narty, czy narzędzia. Możesz np. rozwiesić plakaty lub rozdać ulotki wśród sąsiadów, ale to wymaga sporo pracy i papieru. Dlatego, zamiast biegać po osiedlu, możesz umieścić ogłoszenie tam, gdzie są prawie wszyscy – w Internecie.

Swoje przedmioty do wypożyczenia możesz zaoferować na lokalnym serwisie z ogłoszeniami LokPo. Wystarczy, że zarejestrujesz się, podasz dane kontaktowe i wstawisz ogłoszenia. Możesz je udostępnić również na swoim profilu w mediach społecznościowych, by zwiększyć zasięg. W kilka minut Twoi sąsiedzi i ludzie z okolicy mogą dowiedzieć się, że możesz im pożyczyć przedmiot, którego potrzebują.

Na LokPo możesz wystawić rzeczy z różnych kategorii: od narzędzi, przez sprzęt sportowy aż po ubrania. Możesz też zaoferować swój wolny czas i umiejętności i pomóc np. przenosić meble podczas przeprowadzki, malować ściany, czy upiec tort.

Wszytko to, zrobisz szybko i wygodnie za pomocą internetowego serwisu.

...i zyskaj

Korzystając z LokPo, możesz pobierać drobne opłaty za wypożyczenie. Np. 25 zł za dzień korzystania z kosiarki, 10 zł za udostępnienie lampy do hybrydowego manicure, 15 zł za walizkę...

Te kilka złotych w ciągu miesiąca może urosnąć w całkiem niezłą kwotę i być dobrym dodatkiem do wypłaty.

Sam ustalasz warunki i kwotę wypożyczenia. Możesz też dla zabezpieczenia przed nieuczciwymi pożyczającymi poprosić o depozyt. Umiejętnie dobierając kwotę udostępnienia sprzętu, naprawdę możesz sporo zyskać!

Pożyczanie z LokPo to nie tylko zysk finansowy. To również okazja, by nawiązać nowe znajomości. Możesz poznać ciekawych ludzi, którzy mieszkają niedaleko, odnowić relacje z sąsiadami. Kto wie, może dzięki temu stworzycie grupę, działającąs na rzecz mieszkańców osiedla albo zawiążesz nowe przyjaźnie?

To nie wszystkie zalety! Kolejnym atutem udostępniania swoich rzeczy innym jest również dołożenie swojej cegiełki w akcję ratowania naszej planety. Od dawna dużo mówimy o ekologii i konieczności podjęcia działań, które zatrzymają proces niszczenia środowiska. Pożyczając rzeczy, zapobiegasz marnotrawstwu i produkcji kolejnych ton śmieci.

Skorzystaj z LokPo

Wykorzystaj potencjał ukryty w nieużywanych przedmiotach. Odkurz sprzęty, sprawdź stan szafy i daj kolejną szansę rzeczom, które spisałeś na straty. Zarejestruj się na LokPo i zacznij wykorzystywać to, co masz, w 100%!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.