Wiadomości z Katowic

Odzież medyczna damska - letnie trendy

  • Dodano: 2021-07-12 11:30

W modzie wykorzystywanej przez służby medyczne i ratownicze wiele się zmieniło na przestrzeni chociażby ostatniej dekady. Jeśli brać pod uwagę przede wszystkim tradycje, lekarze, pielęgniarki oraz sanitariusze od zawsze kojarzeni byli z białymi kitlami, ewentualnie zielonymi, bardzo charakterystycznymi, szpitalnymi uniformami. Maksymalnie prosty strój ma podkreślać prostotę zawodu, charyzmę, ma wywoływać szacunek i pozwalać wyróżnić się w tłumie innych ludzi. To także właśnie po prostej odzieży medycznej damskiej w szpitalach czy w przychodniach można od razu rozpoznać swojego lekarza. Dzisiaj w modzie widać wyraźne zmiany – nie tylko w modzie damskiej, ale również męskiej – doskonale to widać na przykładzie sklepu Medhoodie.

Odzież medyczna damska – jak się dzisiaj ubierać do pracy w szpitalu?

Kobiety mają ogromny wybór, jeśli chodzi o odzież medyczną damską. W ofercie najlepszych sklepów można znaleźć coś zarówno dla miłośniczek spódnic i klasycznych, prostych sukienek z kieszeniami lub bez, a także zwolenników spodni oraz maksymalnej wygody. Na sklepowych półkach znajdziemy takie propozycje, jak https://www.medhoodie.pl/product-category/odziez-medyczna-meska/ oraz ich damskie odpowiedniki. Szczególną popularnością cieszą się dzisiaj spodnie jogerry – o bardzo wygodnym kroju, zapewniającym komfortową pracę przez długie godziny dyżurów, a także świetny wygląd dzięki różnorodności oraz naprawdę modnemu wyglądowi. Joggery mogą nie mieć standardowej długości i kończyć się w połowie łydek, mogą mieć ściągacze na nogawkach lub w pasie. Do tego modne kieszenie i profesjonalna, a jednocześnie nie do końca sztywna i formalna stylizacja na co dzień gotowa.

Zmieniły się również wybierane i szyte fasony ubrań damskich do szpitali i przychodni. W ubraniach mamy czuć się przede wszystkim dobrze, elegancko i zawsze na miejscu – a można to osiągnąć jedynie za pomocą odpowiednio dobranych i dopasowanych ubrań, najlepiej wytaliowanych. Tyczy się to również odzieży medycznej damskiej w większych rozmiarach. Odpowiedni krój czy niestandardowy dekolt wystarczą, aby stylizacja zaczęła wyglądać naprawdę dobrze i wyróżniać się spośród innych.

Odzież medyczna damska – co warto w jej kwestii przemyśleć?

Jeśli lubisz niecodzienne stylizacje, a także nie boisz się mocnych, odważnych kolorów, warto do swojej stylizacji dołożyć zamiast standardowych bieli i zieleni czy odcieni niebieskiego mocniejsze barwy. Inwestycja w kolor pomarańczowy, w czerwień, żółcienie, róż w różnych odcieniach czy turkus będzie znakomitym pomysłem. Dla pracowników przychodni pediatrycznych czy oddziałów dziecięcych zdecydowanie najlepiej sprawdzą się zabawne nadruki na bluzach medycznych, postaci zwierząt czy bajkowe stwory, których widok na lekarzach miejsca redukuje stres dziecka.

Podobnie rzecz będzie miała się w przypadku czepków medycznych – chyba najbardziej charakterystycznych elementów garderoby każdego lekarza oraz pielęgniarki zatrudnianych przy operacjach oraz zabiegach chirurgicznych. Typowe, bezosobowe czepki można zamienić na ich kolorowe odpowiedniki, prezentujące się tak samo dobrze i modnie, i nie umniejszające powagi, jaka towarzyszy zawodowi chirurga czy jego asystenta. W tym miejscu również warto wrócić do kwestii najmłodszych szpitalnych rezydentów – im więcej kolorów wprowadza się do ich tymczasowego nieciekawego i nieco strasznego świata, tym lepiej są w stanie sobie w tym świecie poradzić. 

Tekst został napisany we współpracy z https://algov.pl/pozycjonowanie-stron/, firmą która zajmuje się pozycjonowaniem sklepów internetowych.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.