Wiadomości z Katowic

Podjęcie decyzji w sprawie rozwodu - co dalej?

  • Dodano: 2021-07-08 09:30

Już samo podjęcie decyzji o rozwodzie jest niezwykle trudne i nie zawsze przebiega w przyjaznej atmosferze. Trudno więc oczekiwać, że strony będą umieć dogadać się w sprawie tego, jak przeprowadzić podział majątku oraz dokonać ustaleń co do władzy rodzicielskiej. Bez względu na to, czy para była ze sobą kilka miesięcy, rok, czy kilkanaście lat, należy liczyć się z tym, że w sprawie rozwodowej może zostać wyciągniętych wiele nieprzyjemnych rzeczy.

  1. Specjalista od spraw rozwodowych
  2. Uczciwy podział majątku wspólnego
  3. Jak przebiegają sprawy rozwodowe?

W związku z tym kancelaria adwokacka często pomaga klientom w takich problemach. Na pomoc adwokata od spraw rozwodowych decydują się obydwie strony, bez względu na to, która z nich wystąpiła o unieważnienie małżeństwa. Daje to gwarancję, że dojdzie do uczciwego podziału majątku wspólnego i żadna ze stron nie będzie stratna na ustaleniach w sprawach rozwodowych.

Specjalista od spraw rozwodowych

Doświadczenie z zakresu prawa rodzinnego jest niezbędne, aby sprawa rozwodowa mogła zostać sprawnie załatwiona. Czasami przydaje się również wiedza na temat przepisów zebranych w kodeksie postępowania cywilnego, więc trudno jest poradzić sobie w sądzie podczas rozwodu bez dobrego adwokata. Bardzo często wystarczy skorzystać z porad prawnych na temat obowiązku alimentacyjnego lub pułapek, na które trzeba uważać przy podziale majątku, aby uniknąć dużych strat. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że druga strona również będzie korzystała z pomocy specjalisty, który pracuje jako adwokat Katowice rozwodowy. Tym samym nie można sobie pozwolić, aby reprezentantem na sali sądowej był ktoś bez doświadczenia. 

Uczciwy podział majątku wspólnego

O ile sam rozwód Katowice najczęściej nie jest skomplikowany, to bardzo często sprawę rozwodową wydłuża konieczność podjęcia decyzji w sprawie podziału majątku, zwłaszcza jeżeli para była ze sobą przez wiele lat. Wówczas orzeczenie rozwodu może się przeciągać, a jeżeli dodatkowo trzeba ustalić, kto zajmie się małoletnim dzieckiem, to z pewnością nie ułatwi to sprawy. Na szczęście adwokat od spraw rodzinnych zadba o wszystkie interesy klienta niezależnie od tego, czy druga strona zastosuje zagrania nieuczciwe wobec osób, z którymi spędziła wiele lat wspólnego życia. W razie potrzeby konieczne będzie przesłuchanie świadków, co w niektórych sytuacjach znacznie ułatwi zakończenie małżeństwa.

Jak przebiegają sprawy rozwodowe?

Pomoc prawa, jakiej od lat udziela adwokat rozwód Katowice, cieszy się dużą popularnością, więc warto z niej jak najszybciej skorzystać. Pomoże to przejść przez rozwód, a dobry adwokat zapewni nie tylko pomoc prawną, ale również wsparcie na najwyższym poziomie we wszystkich innych problemach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.