Wiadomości z Katowic

Poznaj sposoby na optyczne powiększenie łazienki!

  • Dodano: 2021-12-13 10:45

Przestronna łazienka to marzenie wielu osób. Niestety, nie zawsze powierzchnia pomieszczenia w zakupionym mieszkaniu zgadza się z naszymi marzeniami, często bywa mniejsza, niż byśmy pragnęli. Czy małą przestrzeń można w jakiś tajemniczy sposób powiększyć? Oczywiście! Wystarczy zastosować kilka wskazówek dotyczących optycznego powiększania wnętrz.

Zadbaj o użyteczność łazienki

Zanim przystąpisz do zastosowania w praktyce pomysłów na przestronniejszą łazienkę, zaplanuj, gdzie mają się znajdować wszystkie potrzebne meble i sprzęty. Dzięki temu z większą świadomością wybierzesz sposoby iluzorycznego zwiększania powierzchni. Odwiedź salon łazienek w Katowicach lub innej miejscowości (łazienki Katowice) i zainspiruj się zastosowanymi tam rozwiązaniami. Pamiętaj, że instalacja hydrauliczna wymusza ustawienie pralki czy wanny w tym, a nie innym miejscu. Dlatego pod względem umiejscowienia sprzętów nie masz nieograniczonego wyboru. Nie zapominaj też o odpowiednia wentylacji, która wpływa na funkcjonalność pomieszczenia. 

Jak powiększyć małą łazienkę?

Istnieje całkiem sporo sposobów optycznego powiększania łazienki, które przydadzą się również podczas aranżacji innych pomieszczeń. Warto je poznać na długo zanim wybierzesz jakiekolwiek płytki, farby i meble. Miejscem, w którym na żywo, a nie jedynie na zdjęciu, zobaczysz pomysły na zbudowanie przestronności we wnętrzu, są salony łazienek. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów iluzorycznego zwiększania przestrzeni.

Wybierz duże płytki

Odbijające światło płytki o dużym formacie stworzą iluzję większej przestrzeni. Warto też wybrać takie gres lub terakotę, które nie mają małych i skomplikowanych wzorów. Katowicki salon płytek ma w swojej ofercie spory wybór tego rodzaju płytek. Jeśli zdecydujesz się na ścienne płytki ceramiczne w kształcie prostokąta, musisz wiedzieć, że ułożenie ich w poziomie poszerzy optycznie łazienkę, zaś w pionie – stworzy wrażenie wyższego pomieszczenia. 

Umieść fototapetę

Zdjęcie zajmujące całą ścianę i ukazujące jakiś krajobraz (morski czy górski) zbuduje wrażenie, że łazienka nie kończy się na danej ścianie, ale rozciąga się gdzieś w głąb pejzażu. Ze względu na wilgoć obecną w łazience fototapeta musi być umieszczona na szkle lub laminowana.

Rozświetl wszystkie kąty

Oświetlenie mające właściwy rozkład i natężenie oraz odpowiednią barwę również ma właściwości powiększające przestrzeń. Jasna łazienka, w której nie ma żadnych cienistych sfer, będzie wydawała się przestronniejsza i bardziej schludna.

Użyj błyszczących materiałów


Meble charakteryzujące się połyskiem, lustrzane płytki i baterie, ogromne lustro pozbawione ram oraz kabina prysznicowa z gładkiego, zupełnie przezroczystego szkła – te wszystkie odbijając światło elementy optycznie powiększają łazienkę. 

Zastosuj jasną kolorystykę

Na pewno wiesz, że ciemne barwy stwarzają iluzję mniejszej przestrzeni. Warto tę wiedzę wykorzystać, urządzając wnętrza. Aby „zwiększyć” rozmiar łazienki, użyj w niej kolorów, takich jak biel, blada szarość i zieleń, delikatny błękit, beż i róż. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.