Wiadomości z Katowic

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania

  • Dodano: 2022-02-28 14:15, aktualizacja: 2022-03-03 14:25

Wypadły Ci nagłe wydatki, ale zdolność kredytowa nie pozwala Ci zaciągnąć tradycyjnego kredytu? Nic straconego! Istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki pod zastaw twojego samochodu. Oczywiście w trakcie spłaty pożyczki będziesz mógł nadal korzystać ze swojego ukochanego samochodu. Także nie musisz się martwić, że do pracy będziesz musiał dojeżdżać komunikacją miejską. Na czym polega taka pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania? Poniżej wyjaśniamy warunki, które należy spełnić oraz na czym dokładniej polega taka pożyczka. Zapraszamy do lektury!

Na czym polega kredyt pod zastaw samochodu?

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania samochodu to kredyt dla ludzi, którzy mają niską zdolność kredytową, wpisani są do rejestru KRD i BIK, a nawet dla tych posiadających zajęcia komornicze! Polega ona na zastawie naszego samochodu, który będzie zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy. W razie gdyby kredytobiorca(czyli my) nie spłacamy rat pożyczki , niestety, ale tracimy nasz ukochany samochód. Oczywiście można również zastawić inne, równie wartościowe przedmioty. Takie jak biżuteria czy posiadłości. 

Dla kogo pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania?

Odpowiedź jest bardzo prosta - dla każdej pełnoletniej osoby, która jest jedynym właścicielem samochodu. Auto nie może posiadać więcej posiadaczy, z tego względu, że po podpisaniu umowy, będziemy poproszeni o kredytodawcę o wpisanie go jako współwłaściciel na czas trwania takiej pożyczki. Tak wygląda to zabezpieczenie, o którym mowa była w poprzednim paragrafie. Nie musisz również posiadać zdolności kredytowej, dzięki czemu każda osoba może starać się o takie zapożyczenie! 

Warunki, które należy spełnić

By móc ubiegać się o pożyczkę pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania musimy spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim, aby móc zakwalifikować się do takiego kredytu musimy posiadać sprawny samochód, który jest w miarę nowy, a przede wszystkim wartościowy. Stare, zniszczone, oraz auta, które nie mogą poruszać się po drogach nie będą kwalifikowały się do uzyskania takiego kredytu pod zastaw samochodu. Oczywiście samochody zabytkowe lub kolekcjonerskie są wyłączone z tego kryterium. Pojazdy takie, niejednokrotnie przekraczają wartość nowych samochodów. Kolejnym z warunków, które należy spełniać jest posiadanie ważnego ubezpieczenia OC/AC pojazdu, przeglądu technicznego oraz dowodu rejestracyjnego auta. Musimy również być pełnoletni i mieć ważny dowód osobisty. Jeśli spełniamy powyższe kryteria, to możemy złożyć wniosek o pożyczkę pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania internetowo lub w placówce parabanku. 

Gdy parabank zgodzi się na udzielenie nam pożyczki, zostaniemy poproszeni o wpisanie kredytodawcy jako współwłaściciela samochodu. Będziemy mogli to zrobić w Wydziale Komunikacji, który ma kwaterę znajdującą się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Po wypełnieniu odpowiednich wniosków otrzymamy potwierdzenie, które następnie musimy przekazać parabankowi. W momencie, w którym już wypełniliśmy wszystkie formalności, pozostaje nam czekać na pojawienie się gotówki na naszym koncie. 

Jeżeli jesteście zainteresowani pożyczką pod zastaw samochodu, z możliwością użytkowania, zapraszamy na https://autokapital.pl
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.