Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Projekty domów w stylu amerykańskim - wille

  • Dodano: 2019-11-29 09:15

Któż nie marzył choć przez chwilę o zamieszkaniu w amerykańskiej willi, godnej gwiazdy rocka? Widzimy tego typu domy w programach telewizyjnych, sądząc, że pasowałyby tylko do wzgórz Hollywood. Nic bardziej mylnego! Projektanci oferują projekty domów w takim właśnie stylu polskim inwestorom.

Willa – cóż to za dom?

Powiedzieć, że willa jest domem dużym, to powiedzieć za mało. Willa ma być domem okazałym. I projekty willi takie właśnie są. Choć można oczywiście nabyć willę oszczędną w dizajnie, inwestorom nabywającym ten rodzaj domu zwykle nie o oszczędność chodzi. Willa to komunikat, świadectwo sukcesu i zamożności. Są to więc domy wielkopowierzchniowe. 200m2 czy nawet 300m2 nie są w tej kategorii budynków niczym zaskakującym. Choć oczywiście można nabyć willę mniejszą. Wille są zazwyczaj domami piętrowymi i obowiązkowo muszą zawierać garaż, co najmniej dwustanowiskowy. Bryła willi rzadko bywa prosta.  Nawet „klocek” zawiera w sobie pewne zaokrąglenia. Im więcej przełamań i elementów zdobniczych na fasadzie, tym dla willi lepiej. Niestety te rozwiązania utrudniają energooszczędność. Wszak im mniejszy dom i mniej skomplikowana jest jego bryła, tym bardziej jest on energooszczędny. Jednakże z powodzeniem można w willach zastosować choć część technologii energooszczędnych, m.in. przez montaż paneli słonecznych i wykorzystanie odpowiedniej grubości izolacji. Jeśli chodzi o sam styl, wille mogą przypominać dworki, okazałe rustykalne chaty, amerykańskie domy z czasów kolonialnych ale najbardziej „gwiazdorska” jest willa utrzymana w stylu Beverly Hills.

Projekty domów willi – willa Beverly Hills

ZA Willa Brverly Hills 89 CE to parterowy dom, który z łatwością można by „wkleić” na którąś z ulic Beverly Hills czy Bel-Air. Okazała willa, stylem naśladuje budynki z tych właśnie luksusowych dzielnic Los Angeles. Jak na okazały dom parterowy przystało, do jego budowy wymagana jest duża działka, co najmniej 39 na 31 metrów. Pomieszczeniami znajdującymi się w tej willi są: wiatrołap, hol, salon, biblioteka, łazienka, 2 WC, przedpokój, domowa siłownia, jadalnia, salon, jadalnia do śniadań, witryna widokowa, winiarnia, zewnętrzne WC, pomieszczenie z kominkiem, kuchnia, 2 pokoje z garderobami, kotłownia, pralnia z suszarnią. Oprócz garażu projekt  uwzględnia też wiatę oraz tarasy i podcienie. Fasada jest koloru jasnokremowego, balustrady i okna mają kolor biały natomiast dachówki są czerwone. Całościowo więc, jak widać, willa prezentuje się iście w hollywoodzkim stylu. Za dom ten w stanie surowym będzie trzeba zapłacić ponad 560 000zł. Projekt to koszt niemal 6000zł. 

Amerykańska willa bliźniak 

Myliłby się ktoś, kto sądzi, że nie można wybudować bliźniaka o standardzie willowym. ARC Willa cyprysowa z garażem CE to budynek, który dizajnem przypomina XIX wieczne amerykańskie posiadłości. Jest to piętrowa willa z garażem. Powierzchnia użytkowa budynku to ponad 238m2. Na parterze znajduje się wiatrołap, WC, kuchnia i salon połączony z jadalnią. Na parterze natomiast mieszczą się przedpokój, 3 pokoje, garderoba oraz łazienka. Willa w stanie surowym zamkniętym kosztuje ponad 480 000zł. Sam projekt kosztuje natomiast ok. 4800 zł. Tutaj dowiesz się więcej an ten temat https://pracownia-projekty.dom.pl/. Jest to więc rozwiązanie dla miłośników luksusu, amerykańskiego dizajnu szukających willi w korzystniejszej cenie i mających pewne sąsiedztwo. Jak widać można znaleźć projekty domów, które będą odpowiadać amerykańskim standardom architektonicznym w sektorze domów luksusowych. Wystarczy wyobraźnia (i odpowiednio zasobny portfel) a hollywoodzki styl życia stoi przed inwestorami otworem także w naszym kraju. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.