Wiadomości z Katowic

Przeprowadzki - sztuka pakowania

  • Dodano: 2020-03-04 08:30, aktualizacja: 2020-03-04 09:05

Pakowanie się jest zdecydowanie najistotniejszą częścią każdej przeprowadzki. Odpowiednie spakowanie rzeczy, umieszczenie ich w kartonach, zaplanowanie tego procesu. To wszystko sprawi, że nawet najdalsze przeprowadzki zagraniczne będą dla nas proste i przyjemne. Istnieje wiele technik pakowania się, jednak najważniejsze to znać kilka prostych reguł, które znacznie usprawnią  całą przeprowadzkę.

Do przeprowadzki pakuj się pomieszczeniami!

Pakowanie się pomieszczeniami to jedna z najpopularniejszych technik mających na celu ułatwienie nam przeprowadzki. Polega ona na przygotowywaniu do przeprowadzki każdego pokoju po kolei. Jeśli chcemy osiągnąć najlepsze rezultaty z tej metody to spakowane rzeczy powinniśmy pozostawić w pomieszczeniu, w którym początkowo się one znajdowały. W ten sposób unikniemy pomieszania naszego dobytku podczas transportu. Przewóz rzeczy pomieszczenie po pomieszczeniu pozwoli nam też na sprawne rozłożenie majątku w nowym mieszkaniu.

Zakończenie przeprowadzki – opisuj pudła, będzie łatwiej!

Opisywanie wszystkiego to nic innego jak technika polegająca na opisaniu absolutnie każdego kartonu czy pojemnika z rzeczami. Powinny one zostać opisane tak by na pierwszy rzut oka możliwe było stwierdzenie co znajdziemy w danym kartonie. Dlatego też powinniśmy unikać opisów takich jak „kuchnia”, zamiast tego warto stosować takie opisy jak „kuchnia – kubki, sztućce”, „ksero – papier, zapasowe tusze” w ten sposób od razu jesteśmy w stanie stwierdzić co znajduje się w kartonie. Taką sposobność zauważyliśmy przeprowadzając duże biuro w Krakowie. Podpisywanie kartonów jest bardzo przydatne podczas przeprowadzki. Dzięki temu możemy skrupulatnie zaplanować kolejność, w jakiej chcemy przewieźć nasze rzeczy. W Krakowie przeprowadzki potrafią trwać nawet kilka dni. Podpisywanie pozwoli nam na przewiezienie w pierwszej kolejności tylko najważniejszych rzeczy. Przykładowo patelnie i pokrywki powinny znaleźć się w nowym mieszkaniu wcześniej niż kolekcja gier planszowych, gdyż będą nam one potrzebne znacznie wcześniej.

Zabezpieczenie rzeczy na czas przeprowadzki

Zabezpieczenie naszego dobytku jest niezwykle istotne podczas pakowania się. Bardzo często pakowanie i przewóz rzeczy zostawiamy na ostatni moment i robimy to tuż przed przeprowadzką. Jest to naprawdę duży błąd, który może skutkować uszkodzeniem naszych rzeczy. Dlatego też powinniśmy przyłożyć naprawdę dużą uwagę do zabezpieczenia dobytku. Najczęściej błędy popełniamy przy pakowaniu książek. Bardzo często umieszczamy je w kartonach na siłę, tak by zmieściło się ich w nim jak najwięcej. Jest to bardzo duży problem. W ten sposób nie tylko zniszczymy nasze książki, ale także utrudnimy sobie ich transport. Książki są bardzo ciężkie, dlatego też próby podniesienia kartonu wypełnionego nimi po brzegi może skończyć się bardzo poważną kontuzją.  Musimy również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu delikatnego sprzętu elektronicznego. W tym przypadku nieodzowna okaże się folia bąbelkowa oraz stretch – to podstawowe materiały zabezpieczające podczas przeprowadzki. Jeśli owiniemy nimi każdą stronę urządzenia możemy mieć pewność, że dotrze ono na miejsce przeznaczenia w stanie w jakim opuściło nasze mieszkanie.

Przeprowadzka – zanim nastąpi, wyrzuć to, co niepotrzebne

Ta metoda jest czymś co jest niezwykle często pomijane przez osoby przygotowujące się do przeprowadzki mieszkania czy domu.. Tymczasem jest to jedna z najważniejszych rzeczy jakie możemy zrobić jeśli chcemy usprawnienia naszej przeprowadzki. Jednym z najistotniejszych kroków jest utylizacja mebli. Dzięki niej nie będziemy zmuszeni przewozić rzeczy, które i tak wyrzucilibyśmy zaraz po przeprowadzce. Warto zastanowić się czy, przykładowo, posiadana przez nas kanapa będzie pasowało do naszego nowego mieszkania, jeśli nie to warto się zastanowić nad jej utylizacją.

 Jeśli zastosujemy się do tych kilku porad możemy mieć pewność, że nasza przeprowadzka przebiegnie bardzo sprawnie i bezstresowo.

Więcej porad, które ułatwią zorganizowanie przeprowadzki znajdą państwo na stronie:

https://przeprowadzkilider.pl/przeprowadzki

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Lili

    Najlepiej jeszcze skorzystać z usług firmy tansportowej - ja korzystałam z usług Wiki Transport. Bardzo profesjonalne podejście do klienta, szybka i bezproblemowa pomoc.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.