Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Psychiatra - dlaczego wizyta u niego to klucz do zdrowia psychicznego?

  • Dodano: 2019-12-19 14:45

Żyjemy w świecie, w którym czas ma ogromne znaczenie. Spieszymy się od zadania do zadania, nie mając zbyt wiele chwil na odpoczynek. Zbyt długa praca na wysokich obrotach może być brzemienna w skutkach i prowadzić do zaburzeń psychicznych. W takich sytuacjach nieoceniona jest pomoc psychiatry.

Komu pomaga psychiatra?

Zaburzenia psychiczne nie są czymś, czego powinniśmy się wstydzić. Styl życia, podatność na stres czy przeładowanie obowiązkami wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Zaczynamy więc odczuwać częste bóle głowy, doskwiera nam bezsenność czy chęć odizolowania się od świata. To tylko kilka z wielu symptomów, których nie powinniśmy lekceważyć. Mogą one być bowiem początkiem depresji czy innych zaburzeń lękowych. W takich sytuacjach mało kto myśli jednak o tym, by u dać się do psychiatry. To jednak ogromny błąd. Im szybciej bowiem udamy się do specjalisty, tym istnieje większa szansa na szybki powrót do zdrowia. Musimy bowiem przestać myśleć, że wizyta u psychiatry jest gorsząca. To taki sam lekarz jak neurolog, dentysta, czy chirurg. Nie mamy więc czego się bać, a takie wsparcie tylko może nam pomóc.

Psychiatra – jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsze spotkanie z psychiatrą jest najważniejsze. To one pozwala bowiem ustalić przyczynę aktualnego stanu zdrowia psychicznego pacjenta. W trakcie pierwszego spotkania psychiatra przeprowadza bowiem długi wywiad, na podstawie którego stara się ustalić przyczyny złego samopoczucia. Dlatego nie ma żadnego sensu zatajanie jakichkolwiek informacji. W celu postawienia trafnej diagnozy psychiatra może nas odesłać do innych specjalistów, takich jak internista czy neurolog. Im będzie ona bardziej precyzyjna, tym lepiej dla nas. Na podstawie diagnozy psychiatra ustala plan leczenia. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat http://psychiatrzy.pl/. Jeśli leczenie będzie przynosiło efekty, to powrót do zdrowia może nam zająć bardzo mało czasu. Najważniejsze, abyśmy przez ten czas byli pod opieką fachowca. Samodzielna walka z zaburzeniami psychicznymi jest bowiem skazana na niepowodzenie. Nie lekceważmy tego i pozwólmy sobie pomóc, udając się do poradni psychiatrycznej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.