Wiadomości z Katowic

Psychoterapia i wsparcie psychologa- jak i gdzie szukać pomocy?

  • Dodano: 2021-05-11 08:15, aktualizacja: 2021-05-11 08:16

W życiu wielu osób zdarzają się takie chwile, w których ciężko poradzić sobie samodzielnie z problemami. Bywa, że nasze życiowe drogi krzyżują się na tyle skutecznie, że czujemy brak możliwości poradzenia sobie z nimi. Psycholog i psychoterapeuta- to profesje ludzi, którzy zawodowo zajmują się pracą z pacjentem nad różnymi trudnościami. Do jakiego specjalisty więc się udać, szukając pomocy?

Psychoterapia dla osób dorosłych w Katowicach

Jednym z rozwiązań może być uczestniczenie w psychoterapii. Jest to usługa, którą możemy podjąć na różne sposoby. Jeśli zdecydujemy się na psychoterapię indywidualną, stosownym miejscem, do którego należy się udać jest między innymi prywatny gabinet psychoterapii.  Wybierając psychoterapeutę możemy zwrócić uwagę na to, że nie wszyscy specjaliści pracują takimi samymi metodami. Różne nurty psychoterapii to tak naprawdę ta sama droga do jednego celu. Jeśli jednak mamy wątpliwości co do tego, czy praca tym konkretnym będzie dla nas odpowiednia, możemy umówić się na konsultację wstępną, bądź skorzystać z porady psychologa. Pomoże to rozwiać nasze wątpliwości oraz zdecydować o chęci zapisania się na sesje psychoterapii.  Gdy szukamy tego typu usług w jednym z dużych miast na Śląsku jakim są Katowice - bez problemu znajdziemy wielu psychoterapeutów gotowych do umówienia naszej wizyty. Możemy też rozejrzeć się za psychoterapią online- to wygodna forma, umożliwiająca pracę z terapeutą bez konieczności dojazdu bezpośrednio do gabinetu. Dzięki temu nie musimy poświęcać czasu i środków potrzebnych na transport, a spotkania odbywają się przez internet.

Znajdź dobry gabinet psychoterapii dla siebie

Decydując się na stacjonarną formę psychoterapii warto sprawdzić lokalizację gabinetu, do którego planujemy się udać. Zlokalizowanie pracowni psychologicznej w centrum miasta dla licznej grupy pacjentów to dodatkowy atut. Umożliwi to łatwy dojazd autobusem czy tramwajem. Dla innych zaś odległość nie będzie stanowiła problemu, a ważnym udogodnieniem będzie wejście dostępne dla niepełnosprawnych. Warto przemyśleć, które z nich są satysfakcjonujące i dostępne dla nas. Psychoterapia to proces, który trwa od kilku miesięcy do kilku lat - a więc w niektórych przypadkach naprawdę długo. Słusznym więc jest wybranie takiego punktu, jaki będzie odpowiedni, a jego atrybuty po czasie nie okażą się uciążliwymi.

Formy pomocy psychologa, terapeuty i psychiatry

Bywa również tak, że wsparcie którego potrzebujemy i wymagamy to jedynie doraźna pomoc. Może ograniczyć się ono do jednokrotnego lub kilku spotkań, podczas których psycholog pomoże nam wybrać odpowiednią ścieżkę postępowania. Należy wiedzieć, że gdy konieczna będzie farmakoterapia kompetentną osobą do przepisania nam odpowiednich leków jest lekarz psychiatra- do którego pokieruje nas psycholog  i psychoterapeuta w trakcie wizyty. Gdy nie wiemy jaka forma pomocy jest tą odpowiednią dla nas, dobrze jest skorzystać z porady psychologicznej, którą otrzymamy rezerwując wizytę. Jeśli szukamy psychoterapii w Katowicach - Gabinet Dobra Przestrzeń M. Iwańczyk będzie odpowiednim miejscem.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • ela

    Dla mnie przy wyborze ośrodka psychoterapii ważne były długie godziny pracy. Dogodny termin to super sprawa.

  • Niemir

    W Katowicach jest tyle ośrodków i gabinetów psychoterapii, że na pewno można znaleźć terapeutę dla siebie.

  • Persil

    Ja dopiero w swoim trzecim gabinecie zostałem na dłużej, poprzedni terapeuci trochę mnie zniechęcili. Dlatego myślę, że warto szukać dobrej psychoterapii i nie rezygnować po pierwszych wizytach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.