Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

PwC w Katowicach zwiększa zatrudnienie

  • Dodano: 2017-11-03 13:00

W Centrum Usług Wspólnych PwC w Katowicach zatrudnionych jest około 1400 osób. Obsługują klientów międzynarodowych, pracują w ośmiu językach. Praca w PwC jest dynamiczna i zróżnicowana, nastawiona na rozwój. W najbliższej przyszłości PwC zamierza wyraźnie zwiększyć zatrudnienie w swoim centrum.

1700 nowych pracowników

W Centrum Usług Wspólnych w PwC w Katowicach, które znajduje się w kompleksie Silesia Business Park przy ulicy Chorzowskiej, do lipca 2018 roku ma zostać zatrudnionych aż 1700 pracowników. Centrum istnieje w stolicy Górnego Śląska od ośmiu lat i prężnie się rozwija. Zajmuje się świadczeniem usług wsparcia dla działów audytu finansowego, doradztwa podatkowego oraz usług kadrowych, księgowych i zakupów dla spółek PwC zlokalizowanych w ponad 50 krajach na całym świecie (https://www.gowork.pl/praca/finanse-ekonomia-bankowosc;b).

Firma PwC jest obecna i w innych miastach w Polsce. Ma w naszym kraju osiem biur regionalnych w największych ośrodkach miejskich, tj. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie. W sumie spółki PwC zatrudniają w Polsce prawie 4500 osób.

Co PwC oferuje nowym pracownikom?

Zatrudnienie w PwC w Katowicach oznacza dla kandydatów dynamiczne zdobywanie nowych umiejętności zawodowych i kształtowanie umiejętności językowych. Jako że praca odbywa się łącznie w ośmiu językach, można odnieść wrażenie, że panuje tu duży chaos. Jednak to tylko wrażenie, ponieważ osoby na stanowiskach menadżerskich doskonale kierują swoimi zespołami. Zatrudnieni pracują w językach: polskim, angielskim, niemieckim, węgierskim, czeskim, słowackim, francuskim i włoskim.

Kogo szuka PwC w Katowicach? Głównie pracowników z wyższym wykształceniem, którzy ukończyli kierunki ekonomiczne. Firma jest gotowa przeszkolić absolwentów także innych kierunków studiów wyższych, o ile bardzo dobrze znają oni języki obce i mają duże tzw. umiejętności językowe. Firma czeka na absolwentów i na menadżerów z doświadczeniem, którzy zajmą wyższe stanowiska w jej hierarchii organizacyjnej.

Atutem pracy w PwC w Katowicach na pewno będzie bardzo szeroki zakres możliwości rozwoju kariery zawodowej i awansowania. PwC deklaruje, że zatrudni zarówno studentów i absolwentów bez doświadczenia, jak i doświadczonych ekspertów różnych specjalności. Czekają na nich komfortowe warunki pracy oraz bogaty wachlarz świadczeń pozapłacowych.

Tylko w 2017 roku PwC zatrudniła w Katowicach już 500 osób, a kolejne oferty pracy już są publikowane. Rekrutacja kolejnych 300 osób planowana jest do lipca przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.