Wiadomości z Katowic

Rozwijający się rynek mieszkań - dlaczego inwestycja w nieruchomość może się opłacać

  • Dodano: 2021-09-23 06:45, aktualizacja: 2021-09-23 06:50

Choć rynek nieruchomości potrafi zaskakiwać nawet najwytrawniejszych ekspertów, przyjęło się rozpatrywać mieszkania jako raczej bezpieczną inwestycję. Pierwsze skrzypce w Polsce grać będzie oczywiście grać stolica, ale warto przyjrzeć się także Katowicom, które sukcesywnie wypracowują sobie pozycję interesującego miejsca do inwestycji. Dlaczego więc Katowice powinny być atrakcyjne dla osób planujących zakup mieszkania?

Od przynajmniej kilku lat konurbacja śląska robi wszystko, co może, by przekształcić się z okolicy związanej z przemysłem i górnictwem w środowisko przyjazne usługodawcom. Dlatego też zainwestowano tu ogromne sumy w rozwój społeczności akademickiej i kultury, a deweloperzy skupili się na budowie atrakcyjnych osiedli w pobliżu węzłów komunikacyjnych i ośrodków biznesowych. W praktyce więc, Katowice, które stanowią serce konurbacji, stały się miastem-matką wszelkich lokalnych inicjatyw i przy okazji niezwykle atrakcyjną pozycją na rynku mieszkaniowym. Sprawdźcie sami, jak ciekawe oferty mieszkań w Katowicach znaleźć można w sieci.

Ceny mieszkań w Katowicach - szybki wzrost w krótkim czasie

O tym, jak lukratywną inwestycją mogą być mieszkania w stolicy województwa śląskiego, przekonały się osoby, które zakupiły takowe kilka lat wstecz. Dane z poszczególnych kwartałów jasno wskazują, jak ogromny wzrost średniej ceny za metr kwadratowy w Katowicach nastąpił na przestrzeni kilku lat.

Wykres przedstawiający średnie ceny za metr kwadratowy w Katowicach. Źródło: adresowo.pl

Według danych przedstawionych przez portal adresowo.pl (widoczne na zdjęciu), w przypadku mieszkań 2-pokojowych możemy mówić o 180-procentowym wzroście średniej ceny za metr kwadratowy. Mowa oczywiście o okresie między pierwszym kwartałem 2014 roku a połową roku 2021. Tendencja wzrostowa pokazuje, że ostatnie lata były bardziej niż owocne dla katowickiego rynku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego Katowice stały się tak atrakcyjną lokalizacją, zapraszamy do materiału: „Dlaczego warto zainwestowHYPERLINK "https://tvs.pl/informacje/dlaczego-warto-zainwestowac-w-mieszkanie-na-wynajem-w-katowicach/"ać w mieszkanie na wynajem w Katowicach?".

Nawet w porównaniu z poprzednim kwartałem, możemy mówić o imponującym wzroście wartości. Średnie ceny dla katowickich mieszkań wzrosły w tym czasie o ok. 150 zł. Co jednak spowodowało tak duży wzrost średnich wartości na rynku?

Które okolice Katowic stały się najpopularniejsze?

W przypadku Katowic możemy mówić o przynajmniej kilku bardzo ciekawych osiedlach i dzielnicach, które w ostatnich latach wzbogaciły swoją bazę mieszkań, lub też utrzymały wysoką atrakcyjność. Niezmiennie swoją pozycję zachowało osiedle Tysiąclecia, które skorzystało na rozwijającej się bazie biznesowej na Koszutce i w okolicach Dąbu. 

Atrakcyjne stały się też nowoczesne mieszkania wybudowane w Brynowie, na osiedlu Witosa, a także na wspomnianych już Dąbie i Koszutce. Okolice te stanowią ciekawy wybór dla wszystkich zainteresowanych, bo obfitują w mieszkania o różnym metrażu i układzie pomieszczeń, które powinny odpowiedzieć na potrzeby zarówno studentów, młodych małżeństw, jak też większych rodzin.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wac

    Istotnym jest by nabywcy nie posiadali samochodu, bo nigdzie nim nie zaparkuja. Autobusem tez nie podjada pod swoje mieszkanie, chyba ze sa bezrobotni i maja na to pol dnia. Jako mieszkaniec Katowic polecam kupno mieszkan w tym miescie jedynie rowerzystom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.