Wiadomości z Katowic

Rozwijanie kompetencji sposobem na kryzys

  • Dodano: 2020-05-28 14:00

Jak zadbać o swoją karierę niezależnie od sytuacji? Jednym ze sposobów może być rozwijanie swoich kompetencji zawodowych!

W większości branż dokształcanie się jest koniecznością dla osiągania jak najlepszych wyników, zwiększania jakości pracy, a także wspinania się po kolejnych szczeblach kariery. Osoba, która ciągle podnosi swoje kompetencje zawodowe, może liczyć na lepsze warunki zatrudnienia, wyższą pensję, a także budowanie autorytetu i wizerunku specjalisty w danej branży. Nie da się ukryć, że to otwiera wiele ścieżek kariery. Tym samym, zamiast spoczywać na laurach, warto na bieżąco uczestniczyć w ważnych dla swojego stanowiska szkoleniach. 

Szkolenia dla menedżerów 

Jeśli jesteś menedżerem, to stoi przed Tobą wiele wyzwań. Począwszy od budowania zaangażowania pracowników, poprzez zarządzanie zespołem, a skończywszy na radzeniu sobie w konfliktowych sytuacjach. To wymaga odpowiednich umiejętności, by móc pracować skutecznie i osiągać świetne rezultaty.

Nic dziwnego, że szkolenia menedżerskie zakładają naukę takich umiejętności jak: zarządzanie zespołem, coaching, mentoring, asertywna komunikacja, czy umiejętność dawania konstruktywnego feedbacku. Na takich szkoleniach omawiane są informacje praktyczne, ale także ćwiczone w praktyce. Tym samym menedżer po takim szkoleniu, faktycznie poprawi swoje umiejętności. Na tym tylko skorzysta zespół, jak i cała firma. 

Przed ale i po objęciu stanowiska kierowniczego także przydadzą się kursy podnoszące kwalifikacje, by jeszcze lepiej poradzić sobie z nowymi obowiązkami. Szkolenie dla kierowników powinno być punktem obowiązkowym dla tych ambitnych i chcących szybko widzieć efekty swoich działań. 

To się po prostu opłaca

Zawsze warto być  krok przed konkurencją. Nawet jeśli od dłuższego czasu pracujesz w jednej firmie, nigdy nie wiesz, czy z powodu kryzysu, upadku firmy, czy innych okoliczności nie będziesz za jakiś czas poszukiwać pracy. Wtedy lepsze doświadczenie i kompetencje będą decydujące, by znaleźć jak najlepsze stanowisko za atrakcyjną stawkę. Nawet w najbardziej kryzysowej sytuacji. Dlatego inwestowanie w swoje kompetencje, to tak naprawdę inwestycja w swój spokój, jak i bezpieczeństwo na przyszłość.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.