Wiadomości z Katowic

Serwer dedykowany - zbędny wydatek czy inwestycja na przyszłość?

  • Dodano: 2019-10-24 10:15

Startujący w sieci z pierwszą własną stroną internetową najczęściej decyduje się na maksymalne oszczędności w budżecie, a co za tym idzie mając do wyboru kilka wariantów hostingowych, obstaje przy standardowej opcji współdzielonej. Teoretycznie płaci niewiele, ale jakość oferowanej usługi – nawet współpracując ze znaną i doświadczoną firmą hostingową – pozostawia z reguły wiele do życzenia. Wielu ekspertów radzi zatem, aby zamiast koncentrować się na cięciu kosztów, wybiec myśleniem w przyszłość i co za tym idzie postawić na serwer dedykowany. Czy warto?

Pełna niezależność

Generalnie, jeszcze nikt Cię w Internecie nie zna, ale jednak po coś chciałeś się w nim znaleźć. Im szybciej zaczniesz docierać do potencjalnej grupy targetowej stanowiącej odbiorców prezentowanych na witrynie treści, tym większe prawdopodobieństwo, że serwis zacznie przynosić Ci konkretne zyski, a na pewno przyciągać nowych zainteresowanych. Niemniej jednak sam fakt stworzenia strony www z prawdziwego zdarzenia nie przesądza wcale o Twoim powodzeniu w sieci. Nie wystarczy jedynie mieć dobry serwis - sukcesem jest dotrzeć z nim do konsumentów. Jak to zrobić? Z pewnością warto zagwarantować czytelnikom sto procent funkcjonalności witryny. Chodzi zatem o to, żeby strona nie szwankowała, nie była narażona na przestoje w wyświetlaniu, fragmentaryczne ładowanie się, czy jakiekolwiek choćby najdrobniejsze usterki techniczne przekładające się na negatywny odbiór serwisu przez odwiedzających go internautów. Stawiając jednakże na znane marki typu Linuxpl.com, które w swej szerokiej ofercie hostingowej mają między innymi najnowocześniejsze serwery dedykowane o wysokich parametrach technicznych, masz sposobność ograniczenia wszelakich problemów związanych z wczytywaniem się strony. Powodem tego jest zwłaszcza fakt, iż serwer dedykowany to sto procent niezależności od innych klientów danego hostingodawcy. Urządzenie jest wyłącznie do naszej i tylko naszej dyspozycji, co oczywiście wiąże się z dużo wyższym kosztem usługi, lecz w zamian zyskujemy maksimum sprawności serwisu.

Dla myślących przyszłościowo

W momencie, gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z witryną www być może najważniejszą kwestią są dla nas koszty, niemniej jednak warto nieco wyprzedzić fakty i pomyśleć, że skoro planujemy mocno rozbudowany serwis, który ma mieć zasięg ogólnopolski, przejście na hosting dedykowany z pewnością prędzej czy później będzie nie do uniknięcia. A zatem, po co czekać, skoro  możemy od samego początku naszego funkcjonowania w Internecie zaproponować czytelnikom najwyższą jakość serwisu, gwarantując im pełną niezawodność. Co więcej, rozważając rozwiązania hostingowe, warto przeanalizować czysto hipotetyczną sytuację, która może przytrafić się każdemu właścicielowi strony www – awaria techniczna. W takim przypadku usuwanie powstałych usterek na pewno będzie o wiele sprawniejsze, gdy w grę wchodzi naprawa serwera dedykowanego niż wspólnego serwera, z którego w ramach hostingu współdzielonego korzystają dziesiątki użytkowników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.