Wiadomości z Katowic

Śmierć męża – kiedy można dostać odszkodowanie?

  • Dodano: 2023-02-16 12:15

Odszkodowanie za śmierć osób bliskich jest możliwe do uzyskania, ale jedynie wtedy, gdy spełnione zostaną konkretne warunki. W jakich przypadkach żona może ubiegać się o wypłacenie odszkodowania za śmierć swojego męża?

Odszkodowanie za śmierć z ubezpieczenia za życie – kiedy można je dostać?

Przede wszystkim odszkodowanie za śmierć osoby z rodziny otrzymać można wtedy, gdy miała ona wykupiona ubezpieczenie na życie.

Jeżeli zmarły mąż miał zatem ubezpieczenie na życie, jego beneficjenci mogą być uprawnieni do odszkodowania z tytułu śmierci od firmy ubezpieczeniowej.

Odszkodowanie za śmierć z tytułu ubezpieczenia na życie to płatność wypłacana beneficjentom polisy na życie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Ten rodzaj odszkodowania ma na celu zapewnienie wsparcia finansowego żyjącym członkom rodziny.

Również możliwe jest otrzymanie wypłaty odszkodowania z własnej polisy, która obejmuje taki właśnie zapis. Żona może zatem otrzymać pieniądze ze swojej polisy, a także dodatkowo z polisy męża.

Wysokość odszkodowania z tytułu śmierci określają warunki polisy ubezpieczenia na życie, które wskazują na świadczenie z tytułu śmierci, czyli kwotę, która zostanie wypłacona po śmierci ubezpieczonego.

Aby otrzymać odszkodowanie z tytułu śmierci z tytułu ubezpieczenia na życie, polisa musi obowiązywać w chwili śmierci posiadacza polisy, a składki muszą być opłacone.

Czy można otrzymać odszkodowanie za śmierć męża w wypadku?

Tak, odszkodowanie może przysługiwać w przypadku śmierci w wyniku wypadku. W takim przypadku zastosowanie ma zadośćuczynienie za śmierć męża, które wypłacane jest przez sprawcę wypadku, zazwyczaj przez jego ubezpieczyciela, gdy jest on ubezpieczony.

Takie zadośćuczynienie za śmierć męża jest dostępne, gdy zmarły był ofiarą wypadku oraz nie przyczynił się do niego, na przykład został potrącony na drodze lub miał wypadek w pracy.

Zwykle odbywa się to w drodze pozwu, który jest powództwem cywilnym wniesionym przez żyjących członków rodziny lub beneficjentów ubiegających się o zadośćuczynienie za ich stratę.

Czy odszkodowanie za śmierć męża można otrzymać, gdy nastąpiła ona za granicą?

Ubezpieczenie podróżne również może być źródłem wypłaty odszkodowania za śmierć męża.

W tym przypadku, jeśli zmarły podróżował z ubezpieczeniem podróżnym, jego beneficjenci mogą ubiegać się o odszkodowanie z tytułu jego śmierci, która nastąpiła poza granicami kraju.

Ubezpieczyciel, u którego kupiło się polisę turystyczną, może też pokryć wtedy inne koszty, między innymi związane ze sprowadzeniem ciała do kraju.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.